امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101630
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ضمن محکوم کردن فشارهای سیاسی به قوه قضائیه خواهان ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ضمن محکوم کردن فشارهای سیاسی به قوه قضائیه خواهان برخورد سریع و قاطع و انقلابی با زیاده خواهان شد و اعلام کرد: قوه قضائیه در برخورد با مفاسد اقتصادی تسلیم فشارهای سیاسی نشود.
متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«جوان ما وقتی تبعیض را در جامعه می‌بیند، آرزوی عدالت اجتماعی در دل او شعله می‌کشد. جوان ما وقتی فساد را در بخشی از دستگاه‌های مجموعه‌ نظام مشاهده می‌کند، میل به مبارزه‌ با فساد و آرمان ریشه‌کنی فساد در درون او شکل می‌گیرد و او را به حرکت وادار می‌کند. (رهبرانقلاب اسلامی)

در ایامی قرار گرفته‌ایم که شاهد احراز مناصب دولتی توسط مدعیان دیروز عدم مشروعیت نظام در دولت کنونی هستیم، تغییر جهتی آشکار و خطرناک که حاکی از وجود نفاق در بدنه نظام اسلامی ما دارد.

نفاقی که بیان‌گر عدم پایبندی برخی به مبانی نظام اسلامی است و این نفاق زمینه ساز سوء استفاده‌های گوناگون عده‌ای را فراهم آورده و جالب این جاست که در میان این عده نام آقازادگانی به چشم می‌خورد که پدرانشان در برهه‌هایی از این انقلاب نقش‌های بسیار خطیر و مهمی بر عهده داشته و فداکاری‌های بسیاری انجام داده‌اند.

ما نگران این هستیم که این آقا زادگان برای پدران نقشی مانند عبدالله بن زبیر برای زبیر پیدا کنند که نه تنها خود بلکه پدران خود را نیز به قه‌قرا ببرند، پسرانی که نه تنها خود را وارث ثروت پدر، بلکه خود را وارث شهرت و اعتبار و خدمات پدر هم می‌دانند.

این آقازادگان که انقلاب را مثل خیلی از امکانات کشور ارث پدر می‌شمارند، دست اندازی به آن و از جمله بیت‌المال آن را نیز جایز تلقی می‌کنند که این سوء استفاده‌ها علی رغم تضییع حق عده‌ای کثیر موجبات بی‌اعتمادی قشر عظیمی از دلسوزان انقلاب را نسبت به مسئولان نظام فراهم می‌آورد.

برخی از این آقازادگان به همراه برخی مسئولان نو کیسه و نالایق، شبکه‌ای عظیم جهت چپاول بیت‌المال و استفاده از رانت‌های ویژه راه‌اندازی کرده و غیر از این در انتخابات‌ها از جمله انتخابات ریاست جمهوری 88 سعی در تعیین تکلیف برای ملت ایران هم داشته‌اند و وقتی که خواست ملت را متفاوت با خواست خود دیدند نظام را متهم به تقلب کردند و با کمک برخی عناصر خارج نشین سعی در تحمیل نظر خود به نظام و ملت کردند و اتهاماتی فراتر از اقتصادی که امنیتی هم پیدا کرده و تا الان با فشارها باعث تاخیر در برخورد شده‌اند و حال آنکه قوه قضائیه با تاخیر سعی در بازخواست اقدامات انجام شده این عده دارد فشارها به این قوه را افزایش داده و سعی در اعمال نفوذ کرده‌اند.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران ضمن محکوم کردن فشارهای سیاسی به قوه قضائیه، خواهان برخورد سریع و قاطع و انقلابی با این زیاده خواهان است و در خواست حل این موضوع به صورت ریشه‌ای را دارد، نه مقطعی که با مجرم دانستن عده‌ای ماجرا مختومه اعلام شود، که اگر اقدام مطلوب در این زمینه انجام شود دیگر شاهد این رانت‌ها و سوء استفاده های عده‌ای قلیل در برابر ملت ایران نخواهیم بود.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها