امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101632
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیر علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش به مناسبت 15 مرداد سالگرد شهادت سرلشکر خلبان عباس ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیر علیرضا برخور جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش به مناسبت 15 مرداد سالگرد شهادت سرلشکر خلبان عباس بابایی در پاسخ به سوالی در خصوص اقدامات برجسته و ابتکارات شهید بابایی در دفاع مقدس به تشکیل قرارگاه رعد  اشاره کرد و گفت: با تشکیل این قرارگاه و همکاری شهید بابایی و شهید ستاری، ما هم در زمینه آفند و هم در حوزه پدافند بسیار با اقتدار عمل کردیم و با هماهنگی دقیق تر پشتیبانی های هوایی انجام شد و همین مسئله موجب شد که عراق در هیچ زمانی حتی با حمایت و تجهیز هواپیماهای جدید نتواند برتری هوایی نسبت به ما داشته باشد.

وی به تشریح دیگر اقدام مهم  سرلشکر خلبان شهید عباس بابایی پرداخت و افزود: با توجه به اینکه عراق غالبا از غرب و جنوب غرب به ما حمله می کرد و با حمله به خارک بر روند صدور نفت تاثیر منفی گذاشته بود شهید بابایی هواپیماهای اف14 را به پایگاه هوایی بوشهر اعزام کرد.

برخور خاطرنشان کرد: بهترین مکان برای پاسخ و جلوگیری از حمله هواپیماهای دشمن به مراکز صدور نفت و نفت‌کش‌ها در آن زمان پایگاه بوشهر بود که همزمان هواپیماهای اف4 و اف14 می‌توانستند ماموریت‌های واگذاری را انجام دهند و می‌توان گفت انتخاب بوشهر امری معقول و یک حرکت و طرح ریزی خوب نظامی بود که توسط شهید بابایی به اجرا در آمد.

وی انجام پروازهای شبانه را از دیگر اقدامات موثر و مفید شهید بابایی دانست و تصریح کرد: طراحی و اجرای پروازهای شبانه شهید بابایی موجب مصون ماندن نفت‌کش‌های ما از گزند هواپیماهای دشمن شد و به همین دلیل شریان اقتصادی کشور که عمدتا به نفت وابسته بود، حفظ شد.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش به تبیین به حضور فیزیکی شهید بابایی در عملیات ها پرداخت و گفت: شهید بابایی هم اشراف بالای اطلاعاتی و عملیاتی داشت و هم اطلاعات لازم را شخصا بصورت میدانی کسب می‌کرد و علیرغم الزامی نبودن حضور فیزیکی‌اش در عملیات‌ها به صورت مستیم در میدان رزم حضور فعال داشت و موجب ایجاد انگیزه و کسب روحیه توسط دیگران کارکنان نیروی هوایی می‌شد.

برخور خاطرنشان کرد: اشراف بالای اطلاعاتی و عملیاتی، شجاعت و توکل شهید بابایی از عوامل مهم آماده سازی نهاجا جهت برتری هوایی کشور بود.

وی با اشاره به عدم پذیرش سمت فرماندهی نیروی هوایی از سوی شهید بابایی  تصریح کرد: در آن شرایط حساس شهید بابایی با فروتنی و دوراندیشی پیشنهاد فرماندهی نیروی هوایی را نپذیرفت و امور ستادی و فرماندهی به فردی توانمند همچون شهید سرلشکر منصور ستاری که فاکتورهای یک فرمانده متعهد را برای نیروی هوایی داشت محول شد و شهید بابایی در راس عملیات نیرو قرار گرفت و با فراغ بال به طرح ریزی‌های عملیات هوایی پرداخت.

برخور ادامه داد: به جرات می‌توان گفت در آن تاریخ دو مسئول بسیار قوی در راس نیروی هوایی قرار داشتند که کار همدیگر را هم پوشانی و حمایت می‌کردند.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش، شهید بابایی را انسانی بزرگ، پاک دامن، زاهد، فروتن و با اهداف و آرمان های متعالی توصیف و افزود: ایشان فرمانده‌ای شجاع، با انگیزه  بود که آموزه‌های دینی و سیره ائمه اطهار و بزرگان را به طور کامل در عمل نشان می داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها