امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101635
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آشوریان ایران با صدور بیانیه‌ای از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا در اسرع وقت با تشکیل

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آشوریان ایران با صدور بیانیه‌ای از شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا در اسرع وقت با تشکیل جلسه اضطراری ضمن محکوم نمودن اقدامات و فجایع صورت‌پذیرفته اخیر توسط گروه داعش در استان نینوای عراق برای توقف سریع این وحشگیری‌ها و برقراری آرامش و امنیت در منطقه اقدام عاجل کند.

متن بیانیه آشوریان ایران در محکومیت اقدامات گروه داعش به این شرح است:
به نام خدا
بیانیه آشوریان ایران در محکومیت اقدامات گروه داعش

بشریت امروز شاهد فجایع دیگری است. قتل عام مردم بی‌دفاع، نژادکشی و کشتار بی‌رحمانه زنان و کودکان در منطقه خاورمیانه دل هر انسان آزاده‌ای را به درد می‌آورد و هیچ‌کس نمی‌تواند در قبال این وحشی‌گری‌ها سکوت اختیار کند و بی‌تفاوت باشد. متأسفانه انسان قرن بیست‌و‌یکم شاهد اقدامات غیر انسانی است که بشر اولیه و دوران جاهلیت نیز قادر به انجام و حتی تصور آن نبود. سوءاستفاده و قرائت غلط و افراطی از باورها و اعتقادات دینی توسط گروه‌های تکفیری خصوصاً داعش منجر به جنایات فجیعی علیه انسانیت در عراق و سوریه شده است و به فرموده مقام معظم رهبری، حوادث اخیر عراق تقابل مذاهب و یا جنگ تروریسم با مخالفان آن نیست بلکه جنگ انسانیت با بربریت و وحشی‌گری است.

کوچ اجباری آشوریان از سرزمین‌های آباء و اجدادیشان از استان نینوای عراق در هفته‌های اخیر که منجر به آوارگی بیش از پنجاه هزار نفر گردیده از جمله این اقدامات غیر انسانی است.

 بریدن فجیع سر روحانیون مسیحی در انظار عمومی، تجاوز به دختران و زنان، به خاک و خون کشیدن غیر نظامیان، تخریب مساجد و کلیساها و بناهای تاریخی تنها گوشه‌ای از این وحشی‌گری‌ها است.

تأسف‌بار تر از این جنایات وحشیانه، چشم‌پوشی و سکوت مرگبار دولتمردان کشورهای غربی و مدعیان دروغین حقوق بشر است.

چگونه ممکن است که یک گروهک با حداکثر چهار هزار نفر نیرو سرزمین‌های وسیعی را در سوریه و عراق به تصرف در می‌آورد مگر آنکه بپذیریم پیشروی برق آسای آن مدیون حمایت‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی برخی قدرت‌های غربی و منطقه‌ای خصوصاً رژیم اشغالگر صهیونیستی است. رژیمی که در حال حاضر با سوء‌استفاده از موقعیت‌های زمانی در غزه دست به کشتار وحشیانه غیر نظامیان به‌ویژه زنان و کودکان می‌نماید.

صرفنظر از دیانت اهالی غزه، جنایات صورت‌پذیرفته محاصره مردمی بی‌دفاع آن استمرار اشغال فلسطین توسط کلیه مجامع بشری و وجدان‌های بیدار انسان‌های آزاده عملی شنیع بوده و محکوم می‌باشد.

ما آشوریان ایران که همه‌ساله همراه با آشوریان جهان در روز هفتم اوت یاد و خاطره شهدای آشوری در قتل عام سمبل سال 1933 و همه شهدا در هر زمان را گرامی می‌داریم، ضمن تشکر از کمک‌های انسان‌دوستانه ارسالی اخیر به مردم بی‌پناه و کوچانده شده عراق از اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران به عنوان تنها حامی حقیقی مستضعفان و مظلومان جهان برای پذیرش پناه جویان آشوری قدردانی می‌نماییم و با تجمع امروز خود قصد داریم ندای مظلومیت آشوریان و مسیحیان عراق را به گوش جهانیان خصوصاً سازمان ملل متحد به‌عنوان عالی‌ترین مرجع بین‌المللی جهان برسانیم. از سازمان ملل، دولت عراق و سایر کشورها، نهادهای حقوق بشری و آزادگان جهان مصرانه تقاضا داریم:
 
1- شورای امنیت در اسرع وقت با تشکیل جلسه اضطراری ضمن محکوم نمودن اقدامات و فجایع صورت پذیرفته اخیر توسط گروه داعش در استان نینوای عراق مبادرت به اقدام عاجل برای توقیف سریع این وحشگیری ها و برقراری آرامش و امنیت در منطقه بنماید.

 2- دولت عراق می بایست با مقابله نظامی با گروه‌های تروریستی منطبق با وظایف قانونی و انسانی خویش از کوچ اجباری آشوریان جلوگیری نموده و نسبت به همدردی با خانواده های شهیدان فجایع اخیر و برای تسلی خاطر بازماندگان این جنایات اقدام شایسته به عمل آورد.

 3- ما آشوریان نسل کشی، درنده خویی و وحشیگری اخیر رژیم صهیونیستی در غزه را شدیداً محکوم نموده و از اتحادیه اروپا، کشورهای منطقه، مجامع بین المللی به ویژه سازمان ملل تقاضا داریم نسبت به توقف این جنایات و رفع اشغال و محاصره مردم بی دفاع غزه اقدام عاجل مبذول نمایند.

در پایان نهایت مراتب تشکر و قدردانی خود را از نهادها و مسئولین محترم ذیربط علی الخصوص وزارت کشور و پرسنل خدوم نیروی انتظامی به جهت برگزاری هرچه بهتر این تجمع اعلام می نماییم. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها