امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10164
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه امروز، جمعه در یک کنفرانس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "یوری اوشاکوف" مشاور رئیس‌جمهوری روسیه امروز، جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که در پیام پاسخ "ولادیمیر پوتین" رئیس‌جمهوری این کشور به "باراک اوباما" رهبر آمریکا، ارزیابی دقیقی از اوضاع پیرامون سپر موشکی صورت گرفته که مواضع مقامات مسکو در رابطه با آن در بسیاری از موارد با دیدگاه آمریکا تفاوت دارد.

اوشاکوف گفت: ارزیابی ما از برنامه سپر موشکی آمریکا در پیام پاسخ ولادیمیر پوتین برای باراک اوباما کاملا مشخص شده است. البته من اکنون نمی‌خواهم بطور دقیق به این ارزیابی اشاره کنم، ولی آن اختلافات زیادی با دیدگاه طرف آمریکایی در این زمینه دارد.

مشاور پوتین در عین حال یادآور شد که نامه کتبی رئیس‌جمهوری روسیه برای همتای آمریکایی خود بسیار مفصل است و تنها به پاسخ به پیام  اخیر باراک اوباما بسنده نکرده و شامل بعد وسیعی از روابط بین دو کشور می‌شود.

این مقام کاخ کرملین همچنین اعلام کرد که دیدار رهبران روسیه و آمریکا در ماه ژوئن و در حاشیه نشست سران گروه «جی-8» در ایرلند شمالی صورت خواهد گرفت که در جریان آن مسائل مربوط به سپر موشکی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اوشاکوف افزود: البته نمی‌توان تصور کرد که طرفین بتوانند در این رابطه به توافقاتی دست یابند. هرچند این ملاقات، بدون تردید امکان مناسبی برای بررسی نظرات طرفین در خصوص مسئله سپر موشکی، با توجه به روشن شدن دیدگاه طرفین در این خصوص در جریان تبادل پیام بین سران دو کشور خواهد بود.

"نیکولای پاتروشیف" دبیر شورای امنیت روسیه روز چهارشنبه شخصا پیام کتبی ولادیمیر پوتین را به رئیس‌جمهوری آمریکا تسلیم کرد. این پیام در پاسخ به نامه اخیر باراک اوباما برای رئیس‌جمهوری روسیه در خصوص وضعیت کنونی و دورنمای روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها