امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101640
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در دیدار جمعی از ...

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله اکبر هاشمی‌رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که صبح امروز در دیدار جمعی از تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن، سخن می‌گفت، اوضاع این روزهای سرزمین‌های اشغالی را برای هر وجدان بیداری نگران‌کننده دانست و گفت: کشتار کودکان و زنان بی‌دفاع غزه داغی بر دل هر انسان آزاده است.

وی با اشاره به استعفای تحسین برانگیز خانم بارونس سعیده وارثی، وزیر امور اقلیت‌های دینی در کابینه دولت انگلیس، سکوت حاکمان بعضی از کشورهای اسلامی و همزمانی اقدامات تروریست‌های بوکوحرامی و داعشی در ممالک اسلامی را خیانت به آرمان‌های دین مبین اسلام خواند و گفت: صهیونیست‌ها در مدرسه سازمان ملل غزه، کودکان را به خاک و خون می‌کشند و حاکمان بعضی از کشورهایی که ادعای سردمداری در مسایل حقوق بشری دارند، این جنایات را دفاع اسرائیل از سرزمین نامشروع و غصبی خود می‌دانند.

هاشمی‌رفسنجانی در پاسخ به توضیحات حاضران که از سوء مدیریت‌ها دولت‌های نهم و دهم و عواقب و عوارض آن بر اقتصاد، تولید، اشتغال و صادرات و واردات گله‌مند بودند، گفت: وظیفه هر دولتی تسهیل حضور مردم و بخش خصوصی در اقتصاد و حمایت و نظارت بر کارهاست و مخدوش کردن تولید، هیچ توجیهی ندارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تأثیرات منفی رکود و تورم در اقتصاد کشورها، گفت: تورم به رکود دامن می‌زند و رکود عامل تورم می‌شود و محصول آنها فلاکت است و خروج از رکود تورمی باید در اولویت کارها باشد.

وی با تأکید بر اهمیت رونق تولید و افزایش اشتغال برای هر جامعه‌ای، گفت: خانواده‌‌ها با اشتغال پایدار، هم امنیت اقتصادی دارند و هم احساس شرافت و بزرگی می‌کنند و جوانان شاغل، خود را سربار جامعه و خانواده‌ها نمی‌دانند.

هاشمی‌رفسنجانی در خصوص مباحثی که این روزها درباره عوارض صادرات مربوط به معادن بین دولت، مجلس شورای اسلامی و صادرکنندگان در جریان است، گفت: مصلحت کشور و منفعت مردم در تفاهم برای پیدا کردن راه‌حلی معقول است تا با حفظ آینده‌نگری صادرات مواد معدنی دوباره رونق بگیرد.

وی با بیان تفاوت‌های حضور بخش‌های دولتی و بخش خصوصی برای اقتصاد، به تدوین سیاست‌های اصلاح اصل 44 قانون اساسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و گفت: قرار بود که به تدریج کارها به بخش خصوصی واگذار شود و رهبری به حق از آن انتظار انقلاب اقتصادی داشتند.

هاشمی‌رفسنجانی ضمن بیان علل عدم موفقیت‌  سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در اجرا، به تشریح آثار مثبت و منفی تحریم‌ها برای کشور پرداخت و گفت: بخش‌های موفق دنیا با تعامل کار می‌کنند و ایران هم جاذبه‌ها و ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری‌های متقابل دارد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان مصادیقی از کارشکنی‌هایی که بعضی‌ها با ادعای دلسوزی و حمایت از مردم در امور سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کشور انجام می‌دهند، گفت: بهترین خدمت به نظام اسلامی شکستن بن‌بست‌ها و همکاری با دولت است که به قانون و برنامه پایبند است تا موانع داخلی و خارجی را بردارد و مردم به همه حقوق خود در زندگی برسند.

هاشمی‌رفسنجانی از ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل ایران اسلامی با تنوع مواد معدنی گفت و افزود: کسانی که وارد این بخش شدند، باید توجه داشته باشند که  باید به تدریج به سوی تولید فرآورده‌ها بروند که هم ارزش افزوده بالایی دارد و هم باعث افزایش اشتغال می‌شود.

در آغاز این دیدار، مهرداد اکبریان رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران، احرامیان از فعالان حوزه معدن و فولاد، علیخانی دبیر کنفدراسیون صادرات ایران و جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، ضمن بیان دیدگاه‌های سیاسی و اقتصادی خویش برای موانع صادرات و راه‌کارهای برداشتن آنها، از مشکلات حوزه‌ مسئولیت‌های خویش گفتند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها