امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۹:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101645
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره حقوق بشر اسلامی گفت: بشر باید به حقوق خودش برسد و این موضوع در ...

سید علی طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره حقوق بشر اسلامی گفت: بشر باید به حقوق خودش برسد و این موضوع در دین اسلام بارها آمده است. البته باید گفت د رتمام ادیان الهی این بحپ آمده است ولی چون بقیه ادیان تحریف شده و به صورت کامل مورد دسترس بشر نیست و دین اسلام به جهت مصون ماندن از تحریف بهترین قانون را برای حقوق انسان‌ها و حقوق بشر دارد.

وی افزود: ما قائلیم که کشورهای اسلامی باید یک اتفاقی را با هم ایجاد کنند تا در مقابل حقوق بشری که غرب تعریف می‌کند و نتیجه آن سکوت مجامع بشری در برابر جنایات کودک کشی رژیم غاصب صهیونیستی است؛ حقوق بشر اسلامی را احیا کنیم.

طاهری ادامه داد: حقوق بشر با تمام نواقصی که دارد باز در کشورهای غربی رعایت نمی‌شود. با اینکه ما ایراد جدی داریم به حقوق بشر دست‌نوشته بشر ولی همین مقدار هم اجرا نمی‌شود بنابر این فقط شعار دفاع از حقوق بشر یک مستمسک و وسیله‌ای شده برای قدرت‌های سلطه‌گر و زورگویی مثل آمریکا تا از آن برای تضعیف انسان‌ها و حکومت‌های مستقل و آزاد در دنیا استفاده کنند و بنابراین از آن استفاده ابزاری می‌شود. ما معتقدیم که حقوق بشر فعلی در جهان دارای نواقص بسیاری است.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد: باید امت‌های اسلامی یک اتفاق نظری داشته باشند و مجامع بین المللی را قانع کنند تا به حقوق بشر اسلامی احترام بگذراند نه اینکه حقوق بشر ناقص دست‌نوشته غربی‌ها کشورهای اسلامی را تحت فشار قرار دهند و آنها را ناقض حقوق بشر معرفی کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها