امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101647
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
علی حاج‌محمدی‌ها امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: نخستین مرکز همودیالیز موقوفه‌ای کشور در زمینی به مساحت 630 متر مربع، جنب ...

علی حاج‌محمدی‌ها امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قزوین اظهار کرد: نخستین مرکز همودیالیز موقوفه‌ای کشور در زمینی به مساحت 630 متر مربع، جنب درمانگاه موقوفه خزانه در شهر الوند ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه این مرکز در بنایی بالغ بر یک هزار و 200 متر مربع و در چهار طبقه احداث می‌شود، افزود: میزان هزینه برآورد شده برای ساخت این مرکز، دو میلیارد تومان تخمین زده شده است.

مدیر موقوفه محمدحسین خزانه استان قزوین در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی این پروژه در تاریخ بیستم تیرماه سال 93، یادآور شد: بر اساس برآوردهای انجام شده، این پروژه 20 ماه به پایان می‌رسد.

وی با اعلام اینکه پروژه‌ احداث نخستین مرکز همودیالیز موقوفه خزانه تاکنون 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: میزان هزینه برآورد شده اعلام شده تنها برای احداث بنای آن بوده اما برای تهیه تجهیزات نیز هزینه‌هایی برآورد شده است.

حاج محمدی‌ها از تعبیه و خرید 12 تخت دستگاه دیالیز در این مرکز سخن گفته و در خصوص نحوه‌ خدمات‌دهی این مرکز اضافه کرد: پس از پایان عملیات عمرانی آن در این خصوص تصمیم‌گیری می‌شود.

مدیر موقوفه محمدحسین خزانه استان قزوین در ادامه افزود: با توجه به افزایش بیماران کلیوی و لزوم خدمات‌دهی مناسب به این بیماران ساخت چنین مراکزی می‌تواند امری ضروری در ارائه خدمت به بیماران کلیوی باشد.

انتهای پیام/2667/ر10

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار