امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101650
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد سالاری در دومین اجلاس ملی مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها که صبح امروز با حضور احمد مسجد ...

  به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، محمد سالاری در دومین اجلاس ملی مجمع مشورتی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها که صبح امروز با حضور احمد مسجد جامعی برگزار شد، اظهار داشت: تحقق مدیریت یکپارچه شهری باید یکی از مهمترین تصمیمات کمیسیون تخصصی امور کلانشهرها در دولت باشد.

وی با اشاره به اینکه یکی از سیاستهای دولت باید تحقق مدیریت یکپارچه شهری باشد، گفت: متأسفانه در دولت گذشته این امر محقق نشد اما هم‌اکنون و به طور غیر رسمی شاهد هستیم که مدیریت یکپارچه شهری در حال تحقق است.

سالاری اضافه کرد: دولت یازدهم یک فرصت تاریخی برای تحقق مدیریت یکپارچه شهری محسوب می‌شود و باید از این فرصت استفاده کرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران تأکید کرد: بودجه کلانشهری مثل تهران 16 هزار و 200 میلیارد تومان برای یکسال است که در واقع با این بودجه نمی‌توان بدون تراکم‌فروشی و شهرفروشی شهر را اداره کرد چه شهردار مسجد جامعی باشد چه قالیباف.

سالاری ادامه داد: شورای چهارم به لحاظ اعتمادی که شهروندان تهرانی به اعضاء و کمیسیون‌های تخصصی آن داشته‌اند یکی از دوره‌های موفق خود را سپری می‌کند و این در حالی است که افراد با سلایق مختلف در شورا حضور دارند اما در تصمیم‌گیری‌ها تنها به فکر منافع شهر و شهروندان هستند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در ادامه این اجلاس از رسانه‌ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی نام برد و گفت: رسانه‌ها نیز در تحقق مسائل و امور مدیریت شهری کمک قابل توجهی را به اعضای شورا داشته‌اند و امیدواریم این کمک ادامه پیدا کند.

وی افزود: در گذشته شبکه فاضلاب در جنوب تهران یک تهدید بود که هم‌اکنون به یک فرصت تبدیل شده است و در حال حاضر مدیریت شهری در حال توسعه آن در شهر است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران از ریاست اجلاس (مسجدجامعی) درخواست کرد تا کمیسیون شهرسازی و معماری کلانشهرها در دولت تشکیل شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها