امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101655
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
سعید تقی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه صنعت رسانه‌ کشور هم‌اکنون به بلوغ نرسیده است، اظهار داشت: در حال حاضر فضا و شرایط لازم ...

سعید تقی‌پور در گفت‌و‌گو با خبرنگار جامعه فارس با بیان اینکه صنعت رسانه‌ کشور هم‌اکنون به بلوغ نرسیده است، اظهار داشت: در حال حاضر فضا و شرایط لازم برای رشد و بلوغ حوزه رسانه کشور فراهم نشده است.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد بیان داشت: بر اثر عدم رشد حوزه رسانه کشور، بسیاری از عوارض و تبعات منفی متوجه خبرنگاران می‌شود.

وی با بیان اینکه متاسفانه صنعت رسانه اجازه رشد ندارد، ابراز داشت: این در حالی است که هم‌اکنون در بسیاری از کشورها صنعت رسانه‌ها حوزه‌ای سود‌آور است.

تقی‌پور بیان داشت: در کشور ما صنعت رسانه زیر سرم دولت است و اگر این سرم (یارانه) به مطبوعات نرسد، شاهد از دست رفتن آنها می‌شویم.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد ادامه داد: باید برای خبرنگاران و رسانه‌ها آزادی عملکرد وجود داشته باشد تا بتوانند رشد کنند.

وی بیان داشت: چنانچه تیراژ روزنامه‌ها مناسب باشد بدون شک حقوق خبرنگاران نیز افزایش می‌یابد و به طبع آن خبرنگاران بیمه و بی‌نیاز از مساعدت‌های دولتی می‌شوند.

تقی‌پور به قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و افشای اطلاعات دولتی اشاره کرد و گفت: این قانون بدون اجرا مانده و آیین نامه اجرایی آن به تصویب نرسیده است.

رئیس شورای سردبیری روزنامه جهان اقتصاد خاطرنشان کرد: لازم است که معاونت مطبوعاتی ارشاد در جهت به تصویب رساندن آیین‌نامه اجرایی این قانون در راستای رفع بخشی از دغدغه‌های خبرنگاران تلاش کند.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها