امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10166
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 150
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاریو به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت که «جان کری» در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» در قدس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، معاریو به نقل از یک منبع دیپلماتیک نوشت که «جان کری» در دیدار با «بنیامین نتانیاهو» در قدس اشغالی سعی کرد این را دریابد که آیا اسرائیل آمادگی توقف کامل شهرک‌سازی‌ها را دارد.

بر اساس این گزارش کری به طرف اسرائیلی ابلاغ کرد که که ایده توقف کامل شهرک‌سازی‌ها را به «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان ارائه می‌کند تا مطمئن شود که آیا توقف شهرک‌سازی اقدام کافی برای ازسرگیری مذاکرات با اسرائیل هست یا خیر.

معاریو افزود که پاسخ نتانیاهو و عباس به پیشنهادات کری مشخص نیست.

یک مسئول ارشد اسرائیلی در این باره گفت که نخست‌وزیر اسرائیل برای گرفتن موافقت با توقف شهرک‌سازی‌ها با دشواری مواجه است و دلیل آن ترکیب ائتلاف دولتی است.

بر اساس این گزارش کری به طور رسمی درخواست توقف شهرک‌سازی‌ها را مطرح نکرده است و «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا نیز در این باره گفت که آمریکا برای پیشبرد روند صلح بین اسرائیل و فلسطینیان تلاش می‌کند زیرا تحقق صلح در تغییر فضاها در خاورمیانه سهیم خواهد بود.

اوباما اظهار داشت که حمایت از روند تحول دموکراسی در مناطق بی‌ثبات همانند خاورمیانه، عامل مهمی در استراتژی دولت آمریکا برای مبارزه با تروریسم است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها