امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۲۳:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101672
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین نشست هم‌اندیشی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و آیین تجلیل از رسانه‌ها و

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اولین نشست هم‌اندیشی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و آیین تجلیل از رسانه‌ها و خبرنگاران با حضور آیت‌الله محمدعلی تسخیری، آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و اصحاب رسانه در موزه شهدا برگزار شد.

آیت‌الله اراکی گفت: در قرآن کریم وصفی درباره حضرت رسول(ص) آمده است که تمام این اوصاف بر خبرنگار خوب و مسئولان رسانه‌های متعهد منطبق است.

وی با اشاره به آیه 33 سوره مبارکه احزاب «یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاکَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِیرًا» افزود: همه این اوصاف ذکر شده در این آیه، گواه و بشارتگر و هشدار دهنده منطبق بر صاحبان رسانه‌های متعهد است، رسول اکرم(ص) شاهد بر حقیقت‌ها و پاکی‌ها است و در روز قیامت که روز حقیقت است، آن عرصه شاهد وجود مقدس نبی اکرم(ص) است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با تأکید بر اینکه نخستین وظیفه خبرنگار شهادت بر حق و حقیقت است، بیان داشت: شما خبرنگاران باید بشارت دهنده به خوبی‌ها و خیرها باشید، بشارت‌دهی یک جهان معنا در خود نهفته دارد، ما واقعاً باید در این عرصه به تلاشگران خوب مژده دهیم و بخش‌های درخشنده جامعه‌مان را به خوبی معرفی کنیم، یکی از وظایفی که بر عهده همه ما به ویژه رسانه‌ها نهاده شده این است که شایستگی‌های جامعه خویش را به درستی نشان دهیم.

وی ادامه داد: ما بخش‌های بسیار درخشنده‌ای در جامعه خودمان داریم، این نکته مبالغه نیست، مانند مردم ایران از جهات متعدد در جهان نداریم، اگر بخواهیم جوانان، زنان و مردان‌ را در عرصه مقایسه انسان جامعه‌ خویش را با سایر کشورها مقایسه کنیم، انصافاً قابل قیاس نیستند.

آیت‌الله اراکی خاطرنشان کرد: یک افتخار در فرهنگ دینی ملت ما وجود دارد که در هیچ ملت دیگری نیست؛ به اتفاق تمام مفسران مطرح، ایرانیان در قرآن کریم مورد ستایش قرار گرفته‌اند از جمله این آیه سوره مبارکه جمعه «وَآخَرِینَ مِنْهُمْ لَمَّا یَلْحَقُوا بِهِمْ» جمعی که هنوز ملحق به مسلمین آن روز نشده‌اند، منظور قوم سلمان فارسی است، همچنین آیه 54 سوره مائده نیز می‌فرماید: ای کسانی که ایمان آورده‌اید اگر به دین خدا پشت کنید، خداوند در آینده قومی را برمی‌انگیزد.

وی با اشاره به غزوه خیبر ادامه داد: پیامبر اکرم(ص) در این قضیه فرمودند: فردا پرچم را دست کسی خواهم سپرد که محبوب خدا و رسول است و خدا و رسول نیز محبوب او نیز هستند، از این رو این مدال و جایگاه برای نخستین بار در حق امیرالمؤمنین علی(ع) به کار رفته است.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عنوان کرد: در مسند احمدبن حنبل آمده است که بعضی از افراد از خصوصیات قومی که عشق متقابل بین آنها و خداوند برقرار است سؤال کردند که حضرت رسول(ص) فرمودند: اینان در برابر مؤمنان خاضع و فروتن و در برابر کافران ستبر و سخت هستند، همچنین آنها در راه خدا جهاد می‌کنند و از جوسازی دشمنان نیز نمی‌هراسند.

وی افزود: امروز یکی از مشکلات ما در جهان کنونی، تبلیغات و جوسازی است که دشمن تلاش می‌کند جنگ را بر ما تحمیل کند، لذا ما در یک جنگ تمام‌عیار سرد و جنگ نرم شدید قرار داریم که در تمام تاریخ سابقه نداشته است و تمام ویژگی‌های جنگ نرم برای تقابل و جنگ صدق می‌کند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: امروز جهان و رسانه‌های جهانی برای چنین جنگ نرمی علیه اسلام، ارزش‌های اسلامی، جمهوری اسلامی به پا خواسته‌اند و جنگ نرم سراسری سخت و سنگینی را آغاز کرده‌اند و ابزاری که عمدتاً در این جنگ نرم مورد استفاده قرار می‌گیرد رسانه است.

وی با اشاره به روایات مرتبط با زمان ظهور حضرت مهدی(عج) ادامه داد: حتی در روایاتی که برای ظهور امام زمان(عج) ذکر شده اشاره به جنگ نرم شده است، هنگام ظهور حضرت، دو پیام از آسمان پخش می‌شود؛ یک پیام ضلال و یک پیام نویدبخش که حرکتی هدایت‌گر است و مردم باید به آن بپیوندند.

آیت‌الله اراکی بیان داشت: باید برای این جنگ نرم تدارک ویژه‌ای دید، همه اهل رسانه، خبرگزاری‌ها و تمام افرادی که به شکلی تریبونی در دست دارند، باید خود را برای حضور در صحنه یک جنگ نرم تمام‌عیار آماده کنند.

وی افزود: امام خمینی(ره) و جمهوری اسلامی منادی عدل و عدالت هستند، اما اینکه تا چه اندازه در این زمینه موفق شده‌ایم مسأله دیگری است، لذا ما باید تلاش کنیم و این از افتخارات جامعه ما است و امیدوارم خداوند توفیق بیشتری نصیب ما بگرداند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار