امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۱:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101673
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان ظهر امروز در نشستی در همین راستا افزود: با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بندرعباس، علی فتی رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان ظهر امروز در نشستی در همین راستا افزود: با ساخت این ربات، ایران وارد مرحله دیگری از ساخت ربات با قابلیت‌های جدید می‌شود.

وی با بیان اینکه این ربات با نام سورنای 3 ساخته و در ماه‌های آینده رونمایی می‌شود، خاطرنشان کرد: شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس مستقر در پارک هرمزگان با توجه به در اختیار داشتن تیم مجرب برنامه‌نویسی و توانمندی‌هایی که در بخش هوشمندسازی دارد، سال گذشته به سرپرستی علیرضا شیخ جعفری طی قراردادی بخش هوشمندسازی ربات ملی انسان نمای ایران را به عنوان تیم دوم بر عهده گرفت.

رئیس پارک علم و فناوری استان هرمزگان ادامه داد، با توجه به موفقیت این تیم در بخش‌های مختلف هوشمندسازی ربات از جمله بینایی، شنوایی و ... به عنوان تیم اصلی انتخاب شده و قرار است که در رونمایی از ربات انسان نما برنامه‌های این شرکت بر روی ربات اجرا شود.

علیرضا شیخ جعفری مدیرعامل شرکت صنعت و فناوری هوشمند خلیج فارس نیز در تشریح ساخت این ربات افزود: ربات انسان نمای سورنای 3 توانایی دیدن افراد و اجسام و تشخیص آنها، برداشتن اجسام، بالا رفتن از سطح شیب دار، پله و هچنین راه رفتن سریع را دارد.

انتهای پیام/88001/ب40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار