امروز : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ - 2017 January 18
۱۹:۵۷
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101676
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سیاوش بیرانوند ظهر امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک سالروز خبرنگاران به همه اصحاب رسانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‌آباد، سیاوش بیرانوند ظهر امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک سالروز خبرنگاران به همه اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران لرستانی گفت:‌ خبرنگاران چشم، گوش و زبان یک پیکر هستند که ما مسئولان نقش دست و پای آن پیکر را داریم. بنابراین خبرنگاران می‌توانند ما را در حوزه سلامت یاری کنند و ما نیز انتقادهای آنها را پذیرا هستیم زیرا بیان انتقادات می‌تواند به جامعه کمک به‌سزایی کند.

وی عنوان داشت: سال گذشته 130 هزار نفر در استان لرستان بیماران بستری شدند و پرونده گرفتند که اگر یک نفر از این افراد در حوزه درمان و رسیدگی به آنها شاکی باشد با تمام وجود ما آن را می‌پذیریم زیرا بیماران در یک حالت شکنندگی هستند و اگر کوچکترین برخورد با آنها شود روی روحیه آنها تأثیر دارد.

این مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه 57 هزار عمل جراحی در سال گذشته در استان لرستان انجام شده  است بنابراین ممکن است در این زمینه خطاهای پزشکی نیز وجود داشته باشد و ما به عنوان دانشگاه علوم پزشکی وظیفه داریم بر کار این افراد و پزشکان نظارت کافی را داشته باشیم.

بیرانوند ادامه داد: در طی روزهای سال گذشته 600 هزار تخت ما توسط مریض‌ها پر شده است اما انتظار ما این است با شروع طرح تحول سلامت از میزان بیماران در سطح جامعه کمتر شود این در حالی است که با آغاز این طرح استان لرستان پذیرای بیمارانی از دیگر استان‌های همجوار خود است زیرا بیشتر پزشکان در شهرهای دیگر حاضر به همکاری با طرح تحول نظام سلامت نیستند و جراحی که می‌تواند عمل را با پول های زیاد و میلیونی انجام دهد هیچگاه حاضر نیست در شهر خود یک عمل جراحی لوزه که بیشترین ریسک و عوارض را دارد با 30 هزار تومان انجام بدهد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به اینکه هزینه‌های مردم در طرح تحول نظام سلامت کمتر شده است، گفت: در سال گذشته 300 هزار ویزیت در بخش دولتی انجام شده است این به گونه‌ای است که امسال آمار ویزیت شدگان در حوزه تخصصی به 800 هزار نفر رسیده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: در طرح تحول نظام سلامت به ازای هر ویزیت 20 هزار تومان به جیب بیماران می‌رود جراحی مانند قلب با کمتر از 300 هزار تومان انجام می‌شود و این باعث می‌شود که عمل‌هایی که با 7 میلیون تومان در گذشته انجام می‌شد امروز کمتر از 500 هزار تومان صورت گیرد.

وی با اشاره به گرفتن زیرمیزی برخی از پزشکان گفت: گرفتن زیرمیزی در هر صورتی تخلف است این در حالی است که بیش از 100 پرونده در کمیسیون ماده 11 استان لرستان آورده شده است و با ریاست رئیس دانشگاه علوم پزشکی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

بیرانوند اضافه کرد: در صورت اینکه گزارش گرفتن زیرمیزی از هر پزشکی به ما ارجاع داده شود با این پزشکان برخورد و در قسمت اول میزان پولی را که از بیماران گرفته شده است را برمی‌گردانیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: اگر بار دوم برای هر پزشک گرفتن زیرمیزی تکرار شود علاوه بر پول خود بیمار سه برابر آن به فرد بازگذشته می‌شود.

وی متذکر شد: پزشکان باید خوب بدانند در صورت تکرار گرفتن زیرمیزی در بار سوم پرونده طبابت آن پزشک باطل می‌شود.

بیرانوند یادآور شد: با توجه به مقایسه‌ای که ما در دو ماهه امسال نسب به دو ماهه سال گذشته انجام داده‌ایم به این نتیجه رسیده‌ایم که بیماران بستری در سال گذشته 2 هزار و 800 نفر و در دو ماهه امسال 3 هزار و 200 بیمار بستری شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان خاطرنشان کرد:‌ در دو ماهه امسال هزار و 700 عمل جراحی در لرستان انجام شده که این آمار در دو ماهه سال گذشته یک هزار و 400 نفر بوده است.
انتهای پیام/85001/صا30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار