امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۴:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101684
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سردار حسین چناریان عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور قائم‌مقام ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، سردار حسین چناریان عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: کرمان با 183 هزار کیلومتر مربع، 23 شهرستان و جمعیتی حدود 3 میلیون نفر از استان‌هایی است که بیشترین هزینه را در حوزه مبارزه با مواد مخدر می‌پردازد.

وی بیان داشت: 60 تا 70 درصد مواد مخدر ورودی به کشور از استان کرمان عبور می‌کند که خطرات امنیتی و اجتماعی آن را مردم می‌بینند.

‌چناریان افزود: کرمان به دلیل پهناوری بیشترین حوزه عبور مواد مخدر از دشت کویر لوت است و سه‌راهی راین به دلیل حجم بالای تردد کامیون‌ها نیازمند تجهیزات الکترونیکی است.

وی خاطرنشان کرد: 70 درصد از قاچاق مواد مخدر به سمت مناطق جنوبی در استان‌های کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان کشیده شده است.

فرمانده انتظامی استان کرمان اظهار داشت: عمده حجم بار و عبور مواد مخدر در جاده‌های کرمان به صورت جاساز است و راه‌اندازی و تقویت ایستگاه‌های ایست و بازرسی در کنترل این مسئله موثر واقع می‌شود.

چناریان با اشاره به شهادت 874 نفر در حوزه مبارزه با مواد مخدر در استان کرمان بیان داشت: طی سال گذشته در مجموع 98 هزار و 674 کیلوگرم مواد مخدر استان کرمان کشف شد.

وی افزود: در چهار ماه گذشته از سال جاری نیز 37 هزار و 886 کیلوگرم مواد مخدر در استان کرمان کشف شد که نسبت به سال گذشته 72 درصد رشد دارد.

چناریان عنوان کرد: کرمان ایستگاه ایست و بازرسی برای جلوگیری از ورود مواد مخدر از استان‌های مرکزی و غربی ندارد و این امر تهدیدی برای استان محسوب می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: 65 درصد از زندانیان استان کرمان مرتبط با جرایم مواد مخدر هستند و در سال گذشته 9 هزار نفر در این ارتباط دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: شاخص‌های ضدامنیتی کرمان ناشی از پدیده مواد مخدر است و اگر این معضل را نداشتیم، یکی از امن‌ترین استان‌های کشور بودیم.

چناریان اظهار داشت: 2 هزار و 200 خودرو در پارکینگ مرکزی و 20 دستگاه خودرو در سه‌راهی راین توقیف است، اما هیچ‌گاه درآمد حاصل از فروش آن در حوزه مقابله‌ای مواد مخدر در کرمان هزینه نشده است.

وی خاطرنشان کرد: پنج ایستگاه ایست و بازرسی در استان کرمان 11 درصد کل کشفیات مواد مخدر را دارند.

چناریان با تاکید بر اهمیت پاکسازی نقاط آلوده شهری و روستایی اظهار داشت: متاسفانه به دلیل برخی از موانع و چالش‌ها این امکان را نداریم و این مسئله مشکل‌ساز است.

انتهای پیام/80017/غ40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار