امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101685
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، رضا عباسی عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور قائم‌مقام دبیرکل ستاد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، رضا عباسی عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: در حوزه فرهنگی و پیشگیری اولیه از اعتیاد دوره‌های آموزشی مقدماتی در سطح استان برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌ها و کنگره‌های مرتبط با پیشگیری اولیه از اعتیاد بیان داشت: برای حضور افرادی که در این زمینه بتوانند به عنوان تسهیل‌گر کار کنند، نیازمند اعتبار ویژه هستیم.

عباسی افزود: در مجموع 710 هزار و 548 نفر طی سال از برنامه‌های پیشگیری اولیه از اعتیاد در استان کرمان استفاده کرده‌اند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به تدوین برنامه پنج ساله برای پیشگیری اولیه از اعتیاد گفت: در بحث آگاهی‌سازی و اطلاع‌رسانی باید بعضی از سیاست‌ها را بازبینی کنیم.

علی‌‌اکبر حقدوست رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این نشست اظهار داشت: یک سوم افرادی که به اورژانس مراجعه می‌کنند به دلیل مصرف مواد سنتتیک است.

وی بیان داشت: در تحقیقات علمی ثابت شده که بسیاری از سرطان‌ها به دلیل مصرف مواد مخدر از شیوع بیشتری برخوردار هستند.

حقدوست تصریح کرد: در استان کرمان نرخ بروز سه سرطان کبد، مثانه و حنجره بالاتر از متوسط کشوری است که مواد مخدر در این امر تاثیر به‌سزایی دارد.

وی قاچاق مواد و متادون، تک بعدی بودن درمان و عدم پرداخت به مسائل حمایتی، شبکه‌های مالی آلوده ایجاد شده در فرآیند درمان، حمایت از مراکز تحقیقاتی و تقویت نیروی متخصص را در این حوزه مورد تاکید قرار دارد.

انتهای پیام/80017/غ20/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها