امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۰:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101687
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، یدالله موحد عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور قائم‌مقام دبیرکل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، یدالله موحد عصر امروز در جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان کرمان با حضور قائم‌مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار داشت: سالانه 23 هزار و 300 پرونده مرتبط با مواد مخدر به دستگاه قضایی استان کرمان وارد شده و 10 هزار نفر در این زمینه دستگیر می‌شوند.

وی افزود: 66 درصد از محکومان و موجودی زندان‌های استان کرمان یعنی 7 هزار و 500 نفر در ارتباط با مواد مخدر هستند.

موحد بیان داشت: کرمان دومین استان دارای جمعیت کیفری بالا است که دلیل آن محکومان و مجرمان مواد مخدر هستند که ماندگاری بالایی در زندان دارند.

دادستان کرمان با بیان اینکه استان خط اول مبارزه با مواد مخدر است و هزینه‌های زیادی را در این زمینه پرداخت می‌کند.‌ تصریح کرد: استان کرمان را در حوزه مقابله با مواد مخدر باید متناسب با موقعیت استراتژی آن دید، راه‌اندازی مجتمع قضایی ویژه مخدر در کرمان که نیمه‌تمام مانده از ضروریات است.

وی گفت: سیاست کلی نظام در زمینه مواد مخدر، سرکوب‌گرانه است، اما در این راه با مباحث مشکل‌ساز مواجه هستیم که باید مورد بررسی قرار گیرند.

موحد اظهار داشت: یکی از آسیب‌های حوزه مواد مخدر، موادمحوری است، دسترسی به قاچاقچیان عمده کمتر است و عمدتا افراد دست چندم دستگیر می‌شوند که باید مبارزات مواد مخدر به سمت سرشبکه‌ها و متهم‌‌محوری برود.

انتهای پیام/80017/غ20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها