امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101688
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه راشاتودی کمیته بازرسی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد شواهدی مبنی بر استفاده دولت اوکراین از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه راشاتودی کمیته بازرسی روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد شواهدی مبنی بر استفاده دولت اوکراین از تسلیحات غیرمجاز علیه شهروندان شهرهای شرقی اوکراین به‌دست آورده است.

به گفته این گزارش شواهد به‌دست آمده نشان می‌دهد که ترکیب شیمیایی این تسلیحات به ترکیب بمب‌های فسفری شباهت بسیار دارد. این تسلیحات علیه شهروندان دونتسک و در بخش‌های خالی از اهداف نظامی استفاده شده است.

نماینده ستادکل ارتش روسیه در اواخر جولای اعلام کرده بود ارتش اوکراین حداقل در شش نوبت از بمب‌های فسفری در شرق اوکراین استفاده کرده است.

به‌دنبال آغاز بحران اوکراین و روی کارآمدن دولت غرب‌گرای «پترو پروشنکو» در اوکراین، مناطق شرقی اوکراین که عمده ساکنین آن‌را افراد روس‌تبار تشکیل می‌دانند خواهان استقلال از دولت مرکزی اوکراین شدند. مردم این منطقه از جمله مردم لوهانسک و دونتسک نیز با شرکت در همه‌پرسی به استقلال این مناطق رای دادند. دولت اکراین اعلام کرده است که استقلال دونتسک و لوهانسک را به رسمیت نمی‌شناسد و از از آن زمان جنگ و درگیری در شرق اوکراین ادامه دارد.

انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها