امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۲۰:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101692
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در بیست و ششمین روز جنگ تحمیلی 33 روزه دشمن صهیونیستی علیه لبنان شدیدترین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان در بیست و ششمین روز جنگ تحمیلی 33 روزه دشمن صهیونیستی علیه لبنان شدیدترین ضربه‌ها را به ارتش متجاوز وارد کرد. یکی از افسران پلیس رژیم صهیونیستی پاسخ حزب الله را «سخت‌ترین حادثه» خواند. رزمندگان حزب الله با موشکباران مناطق شمالی فلسطین اشغالی تاکید کردند که ابتکار عمل در این جنگ را به دست گرفتند.

حزب الله در عملیات دقیقی یکی از تجمعات نظامیان ارتش دشمن صهیوینستی را در «کیبوتس کفر جلعادی» واقع در عمق سرزمین‌های اشغالی را با دو موشک هدف قرار داد که در جریان آن 12 افسر کشته شده و دست‌کم 18 تن دیگر زخمی شدند. برد موشک‌های حزب در این روز به نزدیکی شهر «الناصره» رسید. در جریان سقوط موشک‌های «رعد 2» بر شهر بندری حیفا نیز 15 شهرک نشین صهیونیست کشته شده و بیش از 20 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در جبهه‌های جنگ جنوب لبنان نیز رزمندگان مقاومت در چندین محور با نظامیان اشغالگر درگیر شده و از پیشروی آنها به داخل خاک لبنان جلوگیری به عمل آوردند. در جریان این درگیری‌ها پنج تانک مروکاوا و دو بلدوزر رژیم صهیونیستی منهدم شده و شمار زیادی از نظامیان نیز کشته و یا زخمی شدند. رئیس ستاد فرماندهی منطقه شمال ارتش صهیونیستی به ناتوانی نیروهایش در نفوذ به عمق خاک لبنان اعتراف کرد و تاکید کرد که نیروهای آن رژیم در روستاهای جنوب لبنان با مقاومت سرسختانه نیروهای حزب الله روبرو می‌شوند.

جنگنده‌های دشمن صهیونیستی برای چندمین بار اطراف مقر دبیرخانه حزب الله در منطقه «حارة حریک» را بمباران کرده و با خاک یکسان کردند. جنگنده‌های دشمن صهیونیستی منزل یکی از شهروندان لبنان در شهرک انصار را نیز هدف قرار دادند که در جریان آن شش تن شهید و هشت نفر دیگر زخمی شدند. هواپیماهای بدون سرنشین دشمن صهیونیستی عملیات بمباران غیرنظامیان در روستاهای جنوب و البقاع را ادامه داده و بیش از 10 شهروند لبنانی را به شهادت رساندند.

در عرصه سیاسی نیز «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در نشستی مطبوعاتی طرح آمریکا و فرانسه برای برقراری آتش را بس را رد کرده و تاکید کرد که طرح مذکور به سود «اسرائیل» است.

«عبدالله بن جبرین» یکی از مفتیان سعودی که روز گذشته علیه حزب الله فتوا داده بود، تحت فشار افکار عمومی کشورهای عربی و اسلامی، فتوی خود را بازپس گرفت.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها