امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101698
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، تاجیکستان برای کسانی که به گروه‌های افراطی می‌پیوندند و همچنین مبلغان این گروه‌ها، مجازات 12 تا 20 سال ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در بیشکک، تاجیکستان برای کسانی که به گروه‌های افراطی می‌پیوندند و همچنین مبلغان این گروه‌ها، مجازات 12 تا 20 سال زندانی را تعیین کرده است.

مقامات تاجیکستان در حال حاضر افرادی را که به صورت غیرقانونی به کشورهای در حال درگیری مثل سوریه می‌روند به 20- 12سال زندان محکوم می‌کنند.

به نقل از پایگاه خبری «islamsng»، اخیراً «امامعلی رحمان» رئیس جمهور تاجیکستان تبصره 4011 قانون این کشور را در مورد جذب و مشارکت غیرقانونی شهروندان تاجیک و افراد بدون تابعیت در درگیری‌های مسلحانه و یا عملیات نظامی در خاک کشورهای دیگر را امضا و مورد تأیید قرار داد.

براساس این قانون، هر شهروند تاجیک و یا خارجی که از اقامت دائم در تاجیکستان برخوردار است با شرکت در عملیات نظامی در خارج از کشور ممکن است به 12 تا 20 سال زندان محکوم شود.

 در ضمن، کسانی که درگیر جذب و ارسال این افراد برای شرکت در گروه‌های مسلح غیرقانونی در خارج می‌باشند نیز مدت مشابهی را در زندان به سر خواهند برد.

براساس برخی گزارشات، تاکنون تعداد 100 تن از شهروندان تاجیک در سوریه به گروه تروریستی «داعش» پیوسته و در حال جنگ با دولت این کشور هستند و به گفته مقامات تاجیک، تاکنون 6 شهروند تاجیکستان در درگیری‌ها در خاک سوریه کشته شده‌اند.

حضور جوانان تاجیک در درگیری‌های خارج از کشور نظیر سوریه، افغانستان و پاکستان نگرانی جدی مقامات این کشور را به دنبال داشته و به نظر می‌رسد اینگونه اقدامات برای جلوگیری از مشارکت بیشتر شهروندان تاجیک در این درگیری‌ها و تأثیر ایدئولوژی‌های مخرب بر روی آنان انجام می‌شود.

این مسئله در حالی است که جوانان تاجیک ابتدا به عنوان کارگران مهاجر به روسیه می‌روند و در آنجا برخی از آنان در دام گروه‌های افراطی افتاده و از طریق خاک ترکیه به سوریه اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها