امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101703
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم‌صهیونیستی روز چهارشنبه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه صهیونیستی «تایمز اسرائیل»، «بنی گانتز» رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم‌صهیونیستی روز چهارشنبه بار دیگر رهبران حماس را به ترور تهدید کرد و گفت اسرائیل همواره آماده است که مقامات ارشد این گروه را هدف قرار دهد.

وی با متهم کردن سران حماس به حضور در پناهگاه‌ها، گفت: «اگر بخواهیم، هر کجا که باشند، آن‌ها را هدف قرار می‌دهیم. الان وقتی بیرون بیایند، می‌بینند چه خسارتی به نیروهایشان و نوار غزه وارد کرده‌ایم.»
این ادعا در حالی مطرح می‌شود که در جنگ ۸ روزه سال ۲۰۱۲ رژیم صهیونیستی موفق شد، الجعبری از فرماندهان ارتش مقاومت را ترور کند، اما در این جنگ یک ماهه موفق به شناسایی هیچ یک از فرماندهان مقاومت نشد.

از زمان آغاز عملیات رژیم‌صهیونیستی در نوار غزه، بیش از 1800 فلسطینی به شهادت رسیدند که اغلب آن‌ها غیرنظامی بوده‌اند. با این حال صهیونیست‌ها با رد آمارهای رسمی سازمان ملل، مدعی شده‌اند که نیمی از کشته‌ها از اعضای حماس بوده‌اند.

گانتز در بخش دیگری از اظهارات خود همراستا با دیگر مقامات این رژیم، حماس را مسئول کشته شدن غیرنظامیان دانست و این گروه را به استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی متهم کرد. «جرمی بوئن» سردبیر بخش خاورمیانه بی‌بی‌سی که در دومین هفته درگیری‌ها به غزه سفر کرده بود، در یادداشتی که همان زمان منتشر کرد، ادعای تل‌آویو در رابطه با استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی را رد کرد و گفت هیچ‌ نشانه‌ای دال بر صحت این ادعا ندیده است.

رژیم‌صهیونیستی و حماس از روز سه‌شنبه آتش‌بس 72 ساعته‌ای را آغاز کرده‌اند که تاکنون پایدار مانده است. طرفین همزمان مذاکرات غیرمستقیم بر سر شرایط آتش‌بس بلندمدت را در قاهره پایتخت مصر آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار