امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101711
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»، «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه می‌گوید مشارکت این کشور در انتقال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ریانووستی»، «الکساندر نواک» وزیر انرژی روسیه می‌گوید مشارکت این کشور در انتقال محموله‌های نفت خام ایران ناقض قطعنام‌های شورای امنیت سازمان ملل علیه برنامه هسته‌ای تهران، نیست.
در بیانیه آقای نواک آمده است: «طرف ایرانی پیشنهادی را برای مشارکت (روسیه) در انتقال نفت خام (ایران) ارائه کرده است... حجم واقعی تحویل نفت بر اساس نیاز بازار تأمین خواهد شد.»
این بیانیه می‌افزاید: «می‌خواهم تأکید کنم که همکاری بین دو کشور، نقض‌کننده قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل نیست.»
ایران و روسیه روز دوشنبه تفاهمنامه 5 ساله‌ای را برای افزایش همکاری‌های اقتصادی به امضا رساندند. ایفای نقش بیشتر روسیه در ساخت و تعمیر تأسیسات تولید انرژی و شبکه‌های برق ایران، از جمله موارد مطرح‌شده در این تفاهمنامه است. دور بعدی نشست مشترک هیئت‌های دو کشور، 9 و 10 سپتامبر در تهران برگزار می‌شود.
روز گذشته خبرگزاری رویترز به نقل از آقای نواک از توافق ایران و روسیه برای مشارکت در فروش نفت در بازارهای جهانی خبر داد. اما سخنگوی آقای نواک این موضوع را رد کرده و گفت هنوز توافقی در این زمینه به دست نیامده است. رویترز در ماه ژانویه نیز طی گزارشی مدعی شد که تهران و مسکو در آستانه امضای قراردادی به ارزش 20 میلیون دلار برای تهاتر نفتی هستند.
در بخش دیگری از بیانیه روز چهارشنبه وزیر انرژی روسیه آمده است: «در نشست آتی کمیته همکاری‌های بازرگانی و اقتصادی روسیه و ایران که در ماه سپتامبر برگزار می‌شود، طرح‌های ارائه‌شده با جرئیات بیشتر مورد بحث قرار می‌گیرد.»
امروز پایگاه خبری «کامرسانت» روسیه به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن طرفین را به افزایش تحریم‌های اقتصادی در صورت تحقق قرارداد تهاتر نفتی تهدید کرده است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها