امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10172
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 145
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الشرق، فیصل مطاوی، تحلیلگر سیاسی الجزایری امروز جمعه تاکید کرد: وضعیت سلامت عبدالعزیز بوتفلیقه، در هاله ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الشرق، فیصل مطاوی، تحلیلگر سیاسی الجزایری امروز جمعه تاکید کرد: وضعیت سلامت عبدالعزیز بوتفلیقه، در هاله ای از ابهام است و پیغام های اطمینان بخش مقامات الجزایری درباره حال رئیس جمهور، الجزایری ها را قانع نمی کند.

وی افزود: معلوم نیست بیماری رئیس جمهور تا چه وقت ادامه داشته باشد بنابراین اکنون وقت آن است که بوتفلیقه یا با ظاهر شدن در تلویزیون با مردم از مرحله پیش رو سخن بگوید و یا نهاد نظامی الجزایر گام های عملی را برای اجرای متن قانون اساسی در صورت ایجاد خلا قدرت بردارد.

مطاوی گفت:بیماری بوتفلیقه موجب تعطیلی نهادهای دولتی شده است و کابینه و پارلمان نیز به وظایف خود عمل نمی کنند.

بیماری بوتفلیقه و غیبت حدودا یک ماهه وی از حضور در مسند قدرت رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری در الجزایر را که قرار است اوایل سال 2014 برگزار شود پیش انداخته است.

تاکنون اسامی مختلفی برای جانشینی بوتفلیقه بر سر زبان ها افتاده است و ناظران و رسانه های الجزایری معتقدند که ناخوش احوالی بوتفلیقه مسئولیت وی را در مقام ریاست جمهوری پایان داده است.

رئیس جمهور الجزایر از 27 آوریل در پی ابتلا به سکته مغزی به بیمارستان نظامی پاریس منتقل شد و هنوز به کشورش بازنگشته و هیچ فیلم و یا تصویری از وی نشان داده نشده است اما مقامات الجزایر می گویند که وی در حال گذراندن دوران نقاهت در پاریس است.

بوتفلیقه در سال 1999 برای اولین بار در مسند قدرت نشست و سپس در سال 2004 باردیگر به ریاست جمهوری رسید و در سال 2009 در مقام خود ابقا شد و همچنان تا سال 2014 رئیس جمهور الجزایر است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها