امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۷:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10174
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۴۹
تعداد بازدید: 166
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه امروز جمعه اعلام کرد: نیروهای ویژه فرانسوی وارد شهر اغادیز در ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، جان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه امروز جمعه اعلام کرد: نیروهای ویژه فرانسوی وارد شهر اغادیز در شمال نیجر شدند تا به عملیات گروگان گیری که دیروز پنجشنبه در پی حمله انتحاری روی داد پایان بدهند.

وزیر دفاع فرانسه گفت: در زمانی که با شما سخن می گویم اوضاع در اغادیز آرام است و نیروهای ویژه ما به درخواست رئیس جمهور نیجر نیروهای نیجریه ای را در پایان دادن به عملیات گروگان گیری یاری دادند.

در پی حمله انتحاری با خودروی بمب گذاری شده به پادگان نظامی شهر اغادیز در شمال نیجر، سربازان نیجری با گروه مسلحی که به این پادگان حمله کردند درگیر شدند که به کشته شدن 18 سرباز منجر شد.

چند سرباز دیگر نیز در گروگان برخی از افراد مسلح در منزلی در همان نزدیکی حبس شده بودند اما دولت نیجر امروز اعلام کرد که گروگانگیری با سیطره بر افراد مسلح خاتمه یافته است.

در حمله دیگر دیروز در شمال مالی یک خودروی بمب گذاری شده به سایت معدنی شرکت هسته ای آروای فرانسه در شهر الیت در شمال نیجر هجوم برد که بر اثر آن 13 تن از کارگران سایت زخمی شدند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه نیز امروز حملات دیروز در شمال نیجر را محکوم کرد.

شرکت هسته ای آروای فرانسه نیز اعلام کرد که تدابیر امنیتی در دیگر سایت های معدنی وابسته به این شرکت در نیجر  را شدت بخشیده است.

القاعده در مغرب عربی که مسئولیت این حملات را برعهده گرفته اعلام کرده است که در واکنش به کمک نظامی نیجر به فرانسه در مقابله با گروه های مسلح در شمال مالی دست به این اقدام زده  و حملات بیشتری را نیز در این کشور تدارک دیده است.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها