امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101741
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین «عصرانه ادبی فارس» عصر روز گذشته در

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوازدهمین «عصرانه ادبی فارس» عصر روز گذشته در < strong>پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با حضور جمعی از شعرا و علاقه‌مندان به شعر فارسی برگزار شد. این عصرانه ادبی که برای پاسداشت رضا شیبانی‌اصل شاعر جوان تبریزی برگزار شد که علیرضا قزوه، مصطفی محدثی خراسانی، علی‌محمد مؤدب، محمدمهدی سیار و ... شکل یافته بود دارای حواشی جالب توجهی نیز بود.

*شعر خوانی شعرای جوان تبریزی

قبل از حضور مدعوین در این نشست عده‌ای از شعرای جوان اهل تبریز که خود را وامدار شیبانی می‌دانستند و شب قبل از مراسم از تبریز راهی تهران شده بودند به شعرخوانی پرداختند که با استقبال حضار در سالن برگزاری دوازدهمین «عصرانه ادبی فارس» روبرو شد.

*مشکل از من است

از دیگر نکات جالب توجه در این مراسم که با تشویق و خنده حاضرین در این عصرانه ادبی روبرو شد واکنش علیرضا قزوه در جواب یکی از دوستانش بود. وی گفت: شب گذشته یکی از دوستان به من گلایه کرد که چرا مراسم تجلیل برای یک شاعر جوان برگزار می‌شود؟ که من در جواب گفتم جوان که سهل است اگر این مراسم برای یک شاعر زیر 20 سال هم برگزار شود من حضور پیدا می‌کنم.(خنده حضار) قزوه اضافه کرد: البته مشکل از من است.

*کسالت داشتم

علی محمد مودب شاعر و مدیر موسسه شهرستان ادب نیز از دیگر حضار در این مراسم بود که گفت: با توجه به کسالتی که دارم فقط به احترام شیبانی‌اصل در این برنامه شرکت کردم.

*در ترافیک بودم

محمدمهدی سیار که رودخوانی وی با استقبال گسترده مخاطبان روبرو شده است با تاخیر در این پاسداشت شرکت کرد و علت این تاخیر را نیز ترافیک عنوان کرد که قرایی مجری برنامه گفت: پس آنهایی که کلا حضور پیدا نمی‌کنند در ترافیک می‌مانند و راهی برای خروج پیدا نمی‌کنند.

*قول می‌دهم مغرور نشوم

رضا شبانی‌اصل در سخنانش به صحبت‌های قزوه در مورد خطرآفرین بودن این پاسداشت‌ها برای جوانان، اشاره کرد و گفت: آقای قزوه قول می‌دهم که مغرور نشوم و همچون گذشته بر آرمان‌ها پافشاری کنم. ما شاگرد شما هستیم و از شما درس‌های بسیاری آموخته‌ایم.
 
*استقبال جوانان از دوازدهمین «عصرانه ادبی فارس»

از دیگر نکاتی که در دوازدهمین «عصرانه ادبی فارس» جلب توجه می‌کرد حضور بیشمار جوانان در پاسداشت شاعر جوان تبریزی بود. این حضور و استقبال به اندازه‌ای بود که موجب شده بود تا برخی از حضار در برنامه روی پا بایستند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها