امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101750
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 52
سیدمهدی کرباسی، تهیه‌کننده مستند «فاکتور صوری» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رونمایی این مستند در ابتدای پائیز

سیدمهدی کرباسی، تهیه‌کننده مستند «فاکتور صوری» در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رونمایی این مستند در ابتدای پائیز امسال خبر داد و گفت: نسخه نهایی «فاکتور صوری» اثر جدید سفیرفیلم آماده شده است و پس از برنامه‌ریزی، رونمایی و اکران‌های دانشگاهی آن در ابتدای پائیز امسال انجام خواهد شد.

این مستندساز در ادامه افزود: آهنگسازی این کار اخیرا توسط آقای پارسا هروی به اتمام رسیده است و اکران‌های خصوصی آن برای کارشناسان و مسئولان این حوزه آن در حال انجام است. هدف از اکران‌های خصوصی دغدغه‌سازی و ایجاد جریان فکری- رسانه‌ای در مسئولان امر است تا به اقدام عملی در این حوزه منجر شود.

تهیه‌کننده «فاکتور صوری» درباره این مستند بیان داشت: پروژه‌ مستند «فاکتور صوری» در راستای دغدغه‌های اقتصادی نظام جمهوری اسلامی طراحی و تولید شده است و به مقوله‌ بانکداری اسلامی و بررسی وجود پدیده شوم ربا در معاملات بانکی می‌پردازد. این مستند ضمن بررسی روال رایج در سیستم بانکی کشور به مشکلات مردم در مواجهه با بانک‌ها پرداخته و به این سوال همیشگی پاسخ می‌دهد که آیا معاملات بانکی رایج از نظر شرعی مورد تاییدند یا خیر و سپس به واکاوی مسائل پیرامون بانکداری اسلامی می‌پردازد.

کرباسی خاطرنشان کرد: در این مستند با افراد خبره و عالم در زمینه بانکداری اسلامی همچون دکتر سیدعباس موسویان عضو شورای فقهی بانک‌ مرکزی، دکتر محمدحسین حسین‌زاده بحرینی نماینده مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی، دکتر ایرج توتونچیان استاد دانشگاه، دکتر ژولین پلیسیه دکترای اقتصاد اسلامی دانشگاه تولوز فرانسه و دکتر سبحانی استاد دانشگاه مصاحبه شده است. همچنین سیدمحمد جعفری، راوی این مستند جوان طلبه‌ای است که سوالاتی در این مورد ذهنش را مشغول کرده است و در جستجوی پاسخ آن‌ها است.

به گزارش فارس، مستند بلند «فاکتور صوری» در موسسه سفیرفیلم تولید شده است که کارگردانی و تهیه کنندگی آن را سیدمهدی کرباسی و نویسندگی آن را رضا صادقی به عهده دارند.
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها