امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101751
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 84
علیرضا کیقبادی مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی بسیج صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی رسانه، اظهار ...

علیرضا کیقبادی مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی بسیج صدا و سیما در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری فارس در خصوص برگزاری دوره‌های آموزشی رسانه، اظهار داشت: در راستای ارتقای سطح مهارت، بینش و بصیرت بسیجیان، بهره‌مندی از نیروهای ارزش‌محور، افزایش تولیدات ارزشی و جلوگیری از گرایش مردم به ویژه نسل جوان به سمت رسانه‌های غربی، بسیج رسانه ملی از سال تأسیس اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در قالب‌های مختلف هنری کرده است.

وی ضمن برشمردن قالب‌های هنری، ادامه داد: تصویربرداری مقدماتی و پیشرفته، اصول گویندگی و فن بیان، گویندگی پیشرفته، تدوین، فیلم‌نامه نویسی، مستندسازی مقدماتی و پیشرفته، کارگردانی هنری و تلویزیونی، خبرنگاری، عکاسی، دوبله، خوانندگی، نورپردازی، زیبایی‌شناسی و جلوه‌های ویژه از جمله دوره‌های آموزشی است که نیروهای داخلی و بیرون از سازمان صدا و سیما را تحت آموزش قرار می‌دهد.

مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی بسیج صدا و سیما بیان داشت: گروهی از هنرآموزان مستعد و متعهد خارج از سازمان صدا و سیما که این دوره‌های آموزشی را پشت سر گذاشته‌اند، بعد از مدتی وارد کارهای هنری رسانه‌ای در مؤسسات و نهادها می‌شوند؛ حتی گروهی هم در خارج از کشور مشغول شده‌اند.

وی اضافه کرد: برخی دیگر از هنرآموزان داخل سازمان که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند، پس از گذراندن دوره‌های پیشرفته‌تر با تخصص بیشتری به فعالیت خود ادامه می‌دهند؛ در مجموع تلاش می‌شود از این ظرفیت استفاده کرد؛ برای مثال در برنامه‌های تلویزیونی اردوهای راهیان نور سال جاری از ظرفیت نیروهای گوینده‌ای که سال گذشته در بسیج رسانه ملی آموزش دیده بودند، استفاده شد.

کیقبادی در خصوص تعداد افرادی که در هر ترم آموزش می‌بینند، گفت: با توجه به اینکه در برای آموزش کیفیت توأم با کمیت برای ما حائز اهمیت است، ظرفیت آموزش در هر ترم و در شاخه‌های مختلف 300 هنرآموز است و تا کنون میانگین هنرآموزان 150 تا 250 نفر بوده است.

وی اظهار داشت: دور جدید ثبت نام در کلاس‌های آموزش رسانه‌ای تا 25 مرداد ماه سال جاری در 20 رشته ادامه خواهد داشت.

مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی بسیج صدا و سیما با اشاره به چشم‌انداز مجتمع آموزشی و پژوهشی شهید آوینی، گفت: این مجتمع از سال 1367 در راستای تأمین نیازهای رسانه ملی تدوین شده است و می‌خواهیم که سطوح مهارتی بسیجیان را بالا برده و از این طریق نیازهای رسانه‌ای را هم تأمین کنیم از آنجا که به تدریج و با گذشت زمان و ظهور علوم جدید و کلیدی که نقش منحصر به فردی در تولیدات رادیو تلویزیونی دارند، به اقتضا امکانات دوره‌های آموزشی هر قشر به طراحی دوره با استفاده از برجسته‌ترین اساتید ارزشی اقدام کنیم.
انتهای پیام/ ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها