امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101754
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 36
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژورنالیسم نوعی فرآیند ارتباطی است و با تولید کالا و دیگر محصولات فرق دارد. ژورنالیست‌ها با ایفای نقش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ژورنالیسم نوعی فرآیند ارتباطی است و با تولید کالا و دیگر محصولات فرق دارد. ژورنالیست‌ها با ایفای نقش اجتماعی خود، مردم را از آنچه در جامعه و جهان می‌گذرد آگاه می‌کنند و آنچه را که خصوصی تلقی می‌شود، علنی می‌سازند.

کتاب «ژورنالیسم (مفاهیم نظری و کاربردی)» با هدف پر کردن شکاف میان طرز تلقی‌های موجود از حرفه ژورنالیسم نوشته شده است. ژورنالیست‌ها احساس می‌کنند که دانشگاهیان چیزی برای گفتن ندارند، و در مقابل، دانشگاهیان نیز به علّت توجه بیش از اندازه به مسائل نظری، وجود هر گونه استقلال و آزادی و ابتکار عمل برای ژورنالیست‌ها را انکار می‌کنند. این کتاب گوشه ای از آن اصول و قواعد حاکم بر ژورنالیسم را که تفسیر و تعبیرهای متفاوتی از آنها به عمل می آید، تشریح و روشن می‌سازد.

هر فصل از این کتاب با رویکردی مبنی بر گفت و شنود، با نقل دیدگاه یک ژورنالیست آغاز و به موازات آن دیدگاه های صاحب نظران دانشگاهی بررسی و تجزیه و تحلیل می‌شود.

این کتاب ابتدا به معرفی حرفه ژورنالیسم می پردازد و زوایای این حرفه را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و سپس محدودیت‌های رایج در این شغل را بیان می‌کند و ضرب الاجل ها، روال‌های رایج و سلایق و وسواس‌های اعضای تحریریه را عمده‌ترین مسائل و محدودیت‌هایی یک ژورنالیست‌ها در محیط کار می‌داند.

این کتاب در 360 صفحه و با قیمت 14هزار تومان در اختیار علاقمندان به این حرفه قرار گرفته است.

برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021 یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنید.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقه مندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها