امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101761
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی شیرازی پیشکسوت و هنرمند خوشنویسی با اشاره به لزوم پالایش آثار موزه هنرهای دینی امام علی (ع) گفت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی شیرازی پیشکسوت و هنرمند خوشنویسی با اشاره به لزوم پالایش آثار موزه هنرهای دینی امام علی (ع) گفت: آثار موجود در این موزه در دوره‌های مختلف و با هدف‌های متفاوتی خریداری شده است و برخی آثار فاقد شان موزه‌ای هستند.

شیرازی با بیان اینکه در دوره نخست خرید آثار در سازمان فرهنگی هنری مسئول خرید آثار خوشنویسی معاصر بوده است، تصریح کرد: در این دوره آثار در سه سطح خریداری شده است، شامل آثار تراز اول و موزه‌ای که تعداد کمی هستند، در سطح دوم تعدادی آثار در حمایت از جوانان در حال رشد و مستعد خریداری شدند، اما در سطح سوم به دلیل اینکه سال 79 سال تکریم حضرت علی (ع) نام گذاری شده بود برای تکریم و تشویق شرکت‌کنندگان در جشنواره ملی و مذهبی آن سال آثاری خریداری شدند که ارزش هنری ندارند و سازمان هم در آن زمان قصد نگهداری این آثار را نداشت و این خریدها جنبه حمایتی داشت.

وی افزود: بعدها موزه امام علی(ع) تاسیس شد و این آثار به آنجا منتقل شد؛ با ورود آثار به موزه ممکن است برای برخی این شبهه پیش بیاید که همه آثار جایگاه موزه‌ای دارند اما اینگونه نیست چرا که برخی آثار پیش از تاسیس موزه امام علی (ع) خریداری شده است.

خالق آثار ارزشمند نقاشی خط در ادامه با اشاره به برگزاری جلسات متعدد شوراهای کارشناسی در سازمان فرهنگی هنری که از هنرمندان برجسته و تراز اول تشکیل می‌شود، گفت: در این جلسات برای نخستین بار فرصت آشنایی و گفت‌وگو با رییس سازمان فرهنگی هنری حجت‌الاسلام شهاب مرادی برایم مهیا شد که خوشبختانه وی بسیار نسبت به مساله هنر نگاه روشن و به روزی دارد.

شیرازی با تاکید بر اینکه نگاه‌های کارشناسی و روشن رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران می‌تواند برای پیشبرد فعالیت‌های هنری کارساز باشد، افزود: دیدگاه شهاب مرادی در مورد خرید آثار هنری توجه به آثار هنرمندان معاصر و زنده است تا با تشویق بتوانند کارشان را ارتقا دهند که قابل ستایش و ارزنده است و این نگاه حمایتی به هنر و هنرمند از نکات برجسته است.

این هنرمند پیشکسوت با تاکید بر نقش سازمان فرهنگی هنری در حمایت از هنرمندان و هدایت هنرجویان تصریح کرد: از دهه 70 شهرداری تهران با ساخت نخستین فرهنگسرا با نام بهمن در محل کشتارگاه سابق فضایی فرهنگی هنری به را در شهر تاسیس کرد و با فعالیت‌های درخشان فرهنگی هنری اعتماد هنرمندان را به دست آورد و نام فرهنگسرا بر سر زبان‌ها افتاد. به عنوان یک هنرمند در تمام این سال‌ها با سازمان در ارتباط بودم و آموزش‌ها و فعالیت‌های فرهنگی فرهنگسراها بسیار تاثیر گذار بوده است و  باید گفت سازمان فرهنگی هنری گوی سبقت را از وزارت ارشاد ربوده و کارهای خیلی مهم و بزرگی کرده است.

وی با تاکید بر گستردگی فعالیت‌های سازمان اظهار داشت: در دوره‌های مختلف با تغییر مدیریت‌ها فعالیت‌های فرهنگی هنری نوسان داشته و هر بار که مدیران دلسوز فرهنگ و هنر در این سازمان مشغول کار شدند کلاس‌ها، سمپوزیم‌ها و جشنواره‌های هنری پر رونق شکل گرفتند؛ امروز هم شاهدیم در بدنه سازمان معاونان و مدیران هنری به مساله هنر اشراف دارند و امیدواریم با پشتوانه بیش از 20 سال تجربه فعالیت فرهنگی هنری و ارتباطی که سازمان با اکثر هنرمندان از سنتی‌ترین‌ تا مدرن‌ترین‌ها دارد شاهد اتفاقات فرهنگی و هنری بسیار ارزنده‌ای باشیم.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار