امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101783
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۳۷
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در حاشیه برگزاری نوزدهمین المپیاد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ‌ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور در حاشیه برگزاری نوزدهمین المپیاد دانشجویی در جمع خبرنگاران، گفت: ‌داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری می‌توانند از طریق نرم‌افزار مجازی سازمان سنجش اقدام کنند.

وی افزود: این نرم افزار به داوطلب امکان می‌دهد که از وضعیت خود مطلع شده و رشته‌های مورد نظر را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهد.

خدایی گفت: با توجه به وضعیت دانشگاه‌ها در سال جاری انتخاب رشته‌های تضمینی معنایی ندارد.

وی همچنین در رابطه با کاهش ظرفیت رشته‌های پزشکی اظهار داشت: سال گذشته در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی ظرفیت 7 هزار و 300 نفر بود که امسال در ابتدا 5 هزار و 900 نفر از سوی وزارت بهداشت اعلام شد ولی پس از آن 300 نفر به این تعداد اضافه شد که در حال حاضر ظرفیت 6 هزار و 100 نفر است یعنی نسبت به سال گذشته هزار نفر کاهش داشته‌ایم.

خدایی در رابطه با انتخاب رشته دانشگاه آزاد گفت: انتخاب رشته دانشگاه آزاد از 21 مرداد تا آخر شهریور انجام می‌شود.

به گفته وی 98 درصد ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرش بدون آزمون است.

* ارائه تسهیلات به نفرات برتر المپیاد دانشجویی کشور

رئیس سازمان سنجش با اشاره به برگزاری نوزدهمین المپیاد دانشجویی کشور در دانشگاه تربیت مدرس گفت: سه نفر برتر تمام رشته‌ها عضو بنیاد ملی نخبگان می‌شوند و تسهیلات این بنیاد مانند بورس، معافیت سربازی و ... شامل آنها خواهد شد.

وی افزود: همچنان 15 نفر اول نیز می‌توانند بدون آزمون وارد مرحله کارشناسی ارشد شوند.

وی ادامه داد: نتایج آزمون رشته‌های شیمی، ریاضی و آمار هفته آینده اعلام می‌شود تا نفرات برتر بتوانند در آزمون بین‌المللی که از 25 تا 30 مرداد در شیراز برگزار می‌شود شرکت کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها