امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101784
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 152
علی گرانمایه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت تسریع در تصویب اساسنامه قانون سازمان نظام صنفی رسانه‌ای کشور، اظهار داشت: برای ...

علی گرانمایه‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با تأکید بر ضرورت تسریع در تصویب اساسنامه قانون سازمان نظام صنفی رسانه‌ای کشور، اظهار داشت: برای رفع مشکلات و معضلات پیش‌روی خبرنگاران، تشکیل یک نظام صنفی جامع در حوزه رسانه ضرورت دارد.

استاد و کارشناس علوم ارتباطات در ادامه تعیین تکلیف معیشت، بیمه، بازنشستگی و همچنین پاسخگویی به بسیاری از دغدغه‌های خبرنگاران را مستلزم تشکیل سازمان نظام جامع صنفی رسانه‌‌ای کشور عنوان کرد.

وی بیان داشت: متاسفانه در حال حاضر قانون کار، سختی کار خبرنگاران را جدی نگرفته است و مسئولان ذی‌ربط به این مهم معتقد نیستند.

وی اضافه کرد: دولت به بسیاری از صنوف وعده‌هایی داده است این در حالی است که وعده‌ای از سوی دولت به صنف رسانه داده نشده و اقدام خاصی نیز صورت نپذیرفته است.

گرانمایه‌پور افزود: باید تلاش شود تا سیاست دست از سر روزنامه‌نگاران بردارد و حوزه سیاست و روزنامه‌نگاری از هم جدا شود.

وی متذکر شد: لازم است فضایی ایجاد شود تا روزنامه‌نگاران فارغ از جناح‌بندی‌های سیاسی فعالیت کنند.

وی ضمن انتقاد از بی‌توجهی به مسائل و مشکلات خبرنگاران، گفت: خبرنگاران تریبون تمامی صنوف هستند در حالی که برای بازگویی مشکلات این قشر تریبونی وجود ندارد.

استاد علوم ارتباطات ابراز داشت: چنانچه یک سازمان صنفی در حوزه رسانه ایجاد شود بدون شک سازمان‌های مسئول از جمله وزارت کار و رفاه اجتماعی مشکلات خبرنگاران را جدی می‌گیرند.

گرانمایه‌پور در ادامه با بیان اینکه سازمان‌‌های مربوطه از موضع خود به مشکلات خبرنگاران نگاه‌ می‌کنند، خاطرنشان کرد: روزنامه‌نگار چند شغله حرفه‌ای بودن و استقلال خود را از دست می‌دهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها