امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101785
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 139
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در نشست شورای اداری استان ضمن تشکر و سپاسگذاری از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرکرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در نشست شورای اداری استان ضمن تشکر و سپاسگذاری از استقبال باشکوه مردمی و مهمان‌نوازی مردم ولایتمدار و خونگرم استان، این شور و اشتیاق را نشان پیوستگی مردم با دولت تدبیر و امید دانست و اظهار کرد: این شور و اشتیاق نشان از آن دارد که مردم به آینده کار دولت امید داشته و از کار گذشته دولت نیز رضایت نسبی دارند.
تحقق مطالبات مردمی رسالت اصلی مسئولان است
وی تلاش برای تحقق مطالبات مردمی را رسالت اصلی مسئولان دانست و گفت:  روزی که فردی فکر کند به بالاترین درجه رسیده آن روز، روز مرگ اوست.
‌روحانی تاکید کرد: دولت باید گوش شنوایی ‌برای سخنان، مطالبات و نقد و هدایت مردم داشته باشد، در این صورت عملکرد قابل قبولی خواهد داشت.
رئیس جمهور تصریح کرد: دولت زمانی در کار خود موفق است که همگی دست در دست یکدیگر کارها را به پیش ببریم، همکاری و اتحاد قوای سه‌گانه، مسئولان، نیروهای مسلح با هدایت مقام معظم رهبری و حضور و فعالیت مردم می‌توانند کشور را در مسیر توسعه پیش ببرد.
وی با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌های بزرگ، ‌گفت: اگر برخی کارها به بخش خصوصی سپرده شود کارها بهتر پیش خواهد رفت.
‌روحانی با بیان اینکه بخش کشاورزی باید متحول شود، گفت: دیگر نمی‌توانیم با شیوه سابق به کشاورزی ادامه دهیم، اگر با این شیوه پیش برویم زمین‌های کشاورزی کشور خشک می‎شود، کشور نیاز دارد که بخش کشاورزی آن توسعه و مکانیزه شود.
وی افزود: اگر این مهم اتفاق نیفتد با مشکلات بسیاری روبه‌رو می شویم، همان طور که در سال گذشته 80 الی 90 کشتی حامل کالاهای اساسی کشور در آب‌های آزاد پهلو گرفته بود و ما به دلیل مشکلات ارزی نمی‌توانستیم این کشتی‌ها را خالی کنیم.
‌روحانی تصریح کرد: زمانی هم که وزارتخانه‌ای شهامت یافت و با فردی اینطور صحبت کرد که شما که توان دارید این کشتی‌ها را تخلیه کنید پول شما بعدا پرداخت می‎شود، عده‌ای از آن به عنوان یک رانت بزرگ نام بردند.
رئیس جمهور تاکید کرد: مگر بعضی‌ها می‌توانند این دولت پاک را لکه‌دار کنند، فساد غرق شده سال‎ها پیش را مگر می‎شود با این سرو و صداها محو کرد‌، آنها باید پاسخگو باشند.
دولت معتقد به شایسته‌سالاری است
وی ادامه داد: این دولت با هرگونه رانت، فساد، حزب بازی و باند‌بازی مخالف است، مگر می‌توان کشور را با این مسائل پیش برد، ما معتقد به شایسته‌سالاری هستیم.
‌روحانی ادامه داد: هر کس شایستگی بیشتری داشته باشد، کارها به او سپرده می‎شود.
آرامش در کشور جاری است
حجت‌الاسلام روحانی در ادامه با بیان اینکه پیشرفت کشور منوط به واگذاری کارها به مردم است، گفت: دولت باید تسهیل‌گر باشد.
رئیس جمهور همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه نظام آموزشی کشور، افزود:  نظام آموزشی باید از یک سو منطبق با نیازهای جامعه باشد و از سوی دیگر در مسیر توسعه جهانی رشد کند.
‌روحانی ادامه داد: مگر می‌‏شود در استانی که از آن به عنوان مرکز گردشگری نام برده می‌شود دانشگاه آن استان در زمینه دیگری تحقیق کند.
وی افزود: دانشگاه‌ها باید با نیازهای جامعه ارتباط تنگاتنگ برقرار کنند، از سویی دیگر کیفیت آموزشی باید ارتقا یابد.
دکتر روحانی در ادامه صحبت‌ها خود اقدام مهم دولت را در این یک سال ایجاد آرامش در کشور برشمرد و گفت: کشور به آرامش نیاز دارد، با دعوا و اختلاف نمی‌توان کشور را اداره کرد.
رئیس جمهور افزود: همه باید برای خدمت به مردم در صحنه حضور داشته باشیم.
وی تصریح کرد: مشکلات باید اولویت‌بندی شده و برای حل آنها برنامه ریزی کنیم، دولت هیچکدام از شعارهای انتخابی خود را فراموش نکرده است و ما به دنبال تحقق آنها هستیم.
12500 میلیارد تومان بودجه عمرانی تخصیص داده شد
‌روحانی افزود: در این دولت برای نخستین بار بودجه در روز قانونی خود به مجلس ارائه شد، فقط در تخصیص اعتبارات عمرانی و تملک سرمایه‌ای و عملیاتی شدن‌ها تاخیر داشتیم، این موضوع نیز به این دلیل است که منابع درآمدی ما در حد انتظار نبود، البته در روزهای اخیر تا حد زیادی جبران شد.
وی ادامه داد: دولت در هفته گذشته و هفته آینده 12 هزار و 500 میلیارد تومان به بخش عمرانی و تملک دارایی اختصاص داده ‌که تحول بزرگی است.
رئیس جمهور در ادامه با اشاره به سیاست خارجی کشور، گفت: سیاست خارجی می‎تواند پشتوانه خوبی برای اهداف ملی کشور باشد، برای برنامه‌های اقتصادی و اجرای اقتصاد مقاومتی باشد.
دکتر روحانی گفت: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم، کشور در اقتصاد به نقطه‌ای برسد که دیگران نتوانند ما را اذیت کنند، دشمن دیگر نتواند به راحتی ما را از پا در بیاورد، تحریم کند و به ما آزار برساند.
وی افزود: در گذشته تمامی دنیای غرب و کشورهای صنعتی از این می‌ترسیدند که ما صادرات نفت را برای آنها تحریم کنیم، چه شده است که امروز آنها نفت ما را تحریم می‌کنند.
‌روحانی تاکید کرد: ما باید به نقطه‌ای برسیم که قدرتی هوس تحریم ایران به سرش نزند.
وی ادامه داد: در دولت گذشته بحث این بود که ما تحریم‌ها را دور می‌زنیم، اما در پایان آنها نفت ما را خوردند، ملت ایران را دور زدند، و امروز مرتب فریاد می‎زنند که فلان بخش رانت شده، این برای پوشش آن رسوائی‌ها‌ست.
در سیاست خارجی کشور قدم‌های شایسته‌ای برداشته شده است
روحانی تصریح کرد: در سیاست خارجی گام‌های شایسته‌ای را این دولت به کمک مردم و هدایت رهبری برداشته است، به طوری که امروز ارتباط کشور با همسایگان بهتر از دیروز است.
‌دنیا امروز حق غنی سازی ایران را به رسمیت می‏‌شناسد
وی افزود: در زمینه مسائل و مشکلات بخش سیاست خارجی با طراحی و برنامه کار را پیش خواهیم برد و همان طور که رهبری فرمودند با نرمش قهرمانانه، نرمش مدبرانه و نرمش حکیمانه کار را پیش خواهیم برد.
دکتر روحانی تاکید کرد: هیچ کس امروز در دنیا نسبت به این موضوع که ایران به فکر حل مسائل خود با دیگران است تردید ندارد.
‌وی با بیان اینکه‌ امروز هیچ کشوری نیست که در مورد حق غنی‌سازی ایران تردید داشته باشد، ادامه داد: امروز بحث بر سر اندازه و مقدار سانترفیوژها است که البته آن هم برای یک مدت کوتاه و نه برای همیشه.
رئیس جمهور با بیان اینکه ایران غنی‌سازی خواهد کرد، چرا که این برنامه پروژه عظیم کشور است،‌‌ گفت: ملت ایران با ایستادگی و مقاومتش مسیر اندازه حرکت و نشاط را در کشور بیش از پیش محقق کرده است که این شایسته تقدیر و قدرانی است.
انتهای پیام/68001/ش40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار