امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۷:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101792
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت سی و چهارمین سالروز ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در مراسم گرامیداشت سی و چهارمین سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی گفت: در سال‌های گذشته روش‌های غلطی در زمینه پژوهش داشتیم ولی با این وجود هم جهاددانشگاهی ایده خوبی در امر پژوهش بوده است.

وی افزود: با تزریق منابع مستقیم به دانشگاه‌ها نمی‌توانیم به فناوری برسیم بلکه باید نهادهای واسط وجود داشته باشند که جهاددانشگاهی یک نهاد واسط موفق در حوزه تبدیل علم به ثروت است که بر مبنای اصول نظام اسلامی حرکت می‌کند.

ستاری اظهار داشت: جهاددانشگاهی به عنوان یک پتنت در حوزه فناوری و ارزش افزوده قابلیت زیادی دارد، ما بای بحث مرز دانش را از تجاری سازی جدا کنیم. مردم باید ارزش افزوده را در زندگی خود حس کنند، ارزش افزوده با منشاء اقتصاد دانش بنیان، نه در قالب مقاله ISI.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: ما در حوزه‌هایی که بحث اقتدار ملی مطرح است موفق می‌شویم ولی وقتی بحث تجاری سازی محصولات است باید بتوانیم محصولی بسازیم که شاخص‌های خاص تجاری سازی داشته باشد.

وی اضافه کرد: باید حقوق هیات علمی‌های کشور با خروجی آنها مقایسه شود. کشور در امر پژوهش زیاد خرج می‌کند ولی درست خرج نمی‌کند. آزمایشگاه‌های شیک داریم که استفاده نمی‌شود و اگر باستفاده شود هم ارزش افزوده خروجی آن نیست بلکه محققان به دنبال مقاله ISI هستند.

به گفته ستاری، باید انچه مقام معظم رهبری در نظر دارند که تا به حال اتفاق نیفتاده است را محقق کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: این معاونت در صورتی که بازاری برای تولید محصولات دانش بنیان وجود داشته باشد تمامی مراحل طراحی تا تجاری سازی یک محصول دانش بنیان را برعهده می‌گیرد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها