امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101796
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 140
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قشقاوی امروز در همایش مدیریت در قرن 21 به چالش‌های پیش‌روی جهان در مدیریت اشاره کرد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قشقاوی امروز در همایش مدیریت در قرن 21 به چالش‌های پیش‌روی جهان در مدیریت اشاره کرد و افزود: از چالش‌های جدی جهان که قرار بود در قرن 20 رفع شود آسیب‌های زیست‌محیطی بود.

وی افزود: تولید گازهای گلخانه‌ای و نادیده گرفتن کنوانسیون کیوتو در این باره و خروج برخی از قدرت‌ها نظیر آمریکا و کانادا از این پیمان در کنار بی‌توجهی نسبت به حفاظت محیط زیست در برخی از کشورها نظیر چین و روسیه، چالش‌های عظیمی را در این عرصه در دنیا ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید با افزایش بهره‌وری استفاده بهینه از منابع محیط زیست انجام شود، گفت: گرم شدن زمین، تغییرات آب و هوایی و خشکسالی از مشکلاتی است که به‌ ضعف‌های بین‌المللی برمی‌گردد.

معاون وزیر امور خارجه افزود: در نیویورک نقشه «مدیریت محیط زیست بعد از سال 2015 در حال بررسی است اما عمده مشکلات آب و هوایی و مشکلاتی برای لایه ازن پیش آمده است، متوجه قدرت‌های بزرگ است.

قشقاوی تاکید کرد: کشورهایی مثل آمریکا که دارای بیشترین خودروهای 8 سیلندر هستند و تولید گاز گلخانه‌ای می‌کنند مسئولیت مستقیم در آلودگی هوای دنیا دارند.

وی اظهار داشت: چالش دیگر نظام بین‌المللی فقدان صلح پایدار است؛ قرار بود در آستانه قرن 21 و پس از جنگ‌های 100 سال اخیر شاهد کودک‌کشی در جایی نظیر فلسطین اشغالی نباشیم.

معاون وزیر امور خارجه ادامه داد:‌ بر اساس همه قطعنامه‌های بین‌المللی رژیم صهیونیستی محکوم است چرا که در سرزمین‌های اشغالی طبق متن صریح قانون حقوق بین‌الملل مسئولیت بر عهده اشغالگر است و تا زمانی که اشغالگر در آن سرزمین مستقر است هر اقدامی که انجام دهد جنایت جنگی است.

وی افزود:‌ تا کنون 232 قطعنامه در سازمان ملل و 35 قطعنامه حقوق بشر توسط سازمان حقوق بشر علیه رژیم صهیونیستی صادر شده است، ‌اما باز جنایات این رژیم اشغالگر ادامه دارد.

وی گفت: کشور ایران عضو MPT است، ما بمب اتم نداریم، سلاح کشتار جمعی نداریم و در فعالیت‌های صلح‌آمیز حرکت می‌کنیم اما رژیم صهیونیستی عضو MPT نیست، 20 بمب اتم دارد و تاکنون هیچ بازرسی بین‌المللی از تاسیسات هسته‌ای آنها و مراکز اتمی رژیم صهیونیستی مثل دیمونا انجام نشده است.

معاون وزیر امور خارجه با بیان اینکه چالش سوم جهان امروز نبود عدالت است، بیان کرد: قرار بود در قرن 21 عدالت‌محوری اجرا شود و افراطی‌گری و تبعیض از بین برود.

قشقاوی یادآور شد: با وجود آنکه رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل تقابل با خشونت را مطرح کرد و این موضوع تصویب شد پس چرا این روزها با پدیده‌ای به نام داعش مواجه هستیم.

وی بیان کرد: آمار پیوستن جوانان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و در کل اروپایی به گروه داعش رقم بالایی است، اغلب این افراد جوان‌های بین 20 تا 25 سال هستند که همه نسل چهارم اروپا هستند؛ پس آن تعلیم و  تربیت سکولار و مدرن چه شد؟ سیستم تعلیم و تربیت اروپایی مسئولیت تروریست‌های داعش و پیوستن نسل چهارم خود را به این گروه باید بر عهده گیرد.

وی با بیان اینکه چالش چهارم در این عرصه موضوع اخلاق‌مداری است، اضافه کرد: کشورهای اروپایی و آمریکا دستگاه دیپلماسی ضعیفی دارند در حالی که دستگاه دیپلماسی ایران قوی‌تر و دقیق‌تر است ضمن آنکه اشتباهات کمتری نسبت به دستگاه‌های دیپلماسی دولت‌های غربی دارد.

معاون وزیر امور خارجه افزود:‌ مشکلات عراق به زودی حل می‌شود و با انتخاب نخست‌وزیر ثبات به عراق برمی‌گردد و نشان خواهیم داد مواضع سیاسی ایران دقیق است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها