امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101797
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید احمد آوایی امروز در همایش مدیریت در قرن 21 اظهار داشت: اقتصاد ایران با مفهوم اقتصاد ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سید احمد آوایی امروز در همایش مدیریت در قرن 21 اظهار داشت: اقتصاد ایران با مفهوم اقتصاد مقاومتی پیوند خورده است و در این راستا باید به سیاست‌های کلی ابلاغی اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد.
وی افزود: متأسفانه برخی از مدیران اقتصاد مقاومتی را با اقتصاد ریاضتی اشتباه می‌گیرند البته اسراف در کشور ما وجود دارد و مدیران به این موضوع کمتر توجه دارند.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد:‌ اقتصاد مقاومتی برنامه‌‌‌ کشف حوزه‌های فشار و تبدیل آن به فرصت است.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت مردمی در فعالیت‌ها بیان کرد:‌ روح اقتصاد مقاومتی مشارکت همه‌جانبه مردم در این اقتصاد است؛‌ باید در هر زمینه اعم از صادرات، واردات و تصدی‌گری فعالیت‌ها به دست مردم سپرده شود.
آوایی با تاکید بر لزوم شناخت مؤثر و بازتعریف اقتصاد جهانی در اقتصاد مقاومتی بیان کرد: باید خصوصی‌سازی و مشارکت مردم در فعالیت‌ها به بهترین وجه انجام شود اما متاسفانه برخی از مدیران میانی دولت برای اجرای خصوصی‌سازی واقعی مقاومت می‌کنند و هم اکنون بسیاری از خصوصی‌سازی‌ها در واقع رهاسازی و واگذاری به بخش نیمه دولتی است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: تعامل جهانی با تاکید بر نقاط قوت داخلی،‌ هدفمندی یارانه‌ها و اصلاح نظام مالیاتی در کنار اصلاح نظام گمرکی باید مد نظر باشد.
آوایی گفت: باید مقررات دست و پا گیر حذف شود زیرا دربخش نظام گمرکی چنین مقرراتی موجب بروز فساد شده است.
وی جذب سرمایه‌گذاری خارجی و اصلاح فضای کسب و کار را از دیگر مصادیق مدیریت صحیح و توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:‌ دولت در سیاست‌های اقتصادی و سیاست‌های خروج از رکود راهکارهایی را در 4 فصل انرژی‌، صادرات غیر نفتی، صنعت و معدن و مسکن ارائه کرد.
آوایی با تاکید بر لزوم توجه به نظام پیشنهادات مشارکت بیان کرد:‌ جامعه باید مستقیماً با زوایای صنعت درگیر باشد؛ نظام مشارکتی و اقتصاد مقاومتی با یکدیگر آمیخته‌اند و نیازمند فرهنگی واحد در این باره است.
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها