امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۵:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101801
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۵۸
تعداد بازدید: 79
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، حمید کهرام رئیس این موسسه  با بیان این مطلب، اظهار نمود: میزان تولید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، حمید کهرام رئیس این موسسه  با بیان این مطلب، اظهار نمود: میزان تولید واکسن فلج اطفال در موسسه رازی تا پایان سال جاری 20 میلیون دز خواهد بود که این میزان در مقایسه با سال گذشته، 7 میلیون دز افزایش دارد .

رئیس موسسه رازی گفت: با وجود اینکه ایران در منطقه خطرناکی قرار دارد و از طرف همسایه های شرقی و غربی از جمله عراق، پاکستان و افغانستان در معرض شیوع بیماری فلج اطفال است ولی خوشبختانه موسسه رازی این افتخار را دارد که در 16 سال اخیر هیچگونه گزارشی از ابتلا به این بیماری منعکس نشده است .

وی با بیان اینکه ایران در منطقه خاورمیانه تنها کشور و در جهان جزء 10 کشوری است که فناوری و دانش تولید واکسن فلج اطفال را در اختیار دارد، اظهار کرد: این موسسه مدت 40 سال است که این واکسن راهبردی را تولید می کند و تولیدات موسسه رازی ،کشور را از واردات این واکسن بی نیاز کرده است .

دکتر کهرام افزود : واکسن فلج اطفال موسسه رازی در مقایسه با تولیدات سایر کشورها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و در صورت افزودن ساختمانها و تجهیزات جدید در آینده توان صادرات را نیز داریم .

ایشان با تاکید بر اهمیت و حساسیت این واکسن گفت: واکسن فلج اطفال با یک فرآیند بسیار پیچیده و زمان بر، تولید می شود، به طوری که از زمان ایجاد بذر اولیه ، مدت 4 سال زمان صرف می شود تا به مرحله تولید نهایی برسد .

وی ادامه داد: واکسن فلج اطفال در حال حاضر به صورت خوراکی تولید می شود ولی باتوجه به برنامه های سازمان بهداشت جهانی مبنی بر تبدیل این واکسن به صورت تزریقی در دو سال آینده ، اخیراً وزارت بهداشت و درمان نیز مجوز فعالیت را روی واکسن فلج اطفال تزریقی (IPV) صادر کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها