امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۱:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101815
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علیرضا زاکانی پیش از ظهر امروز در نشست اعلام موجودیت تشکل روزنامه‌نگاران جبهه جهادی انقلاب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین، علیرضا زاکانی پیش از ظهر امروز در نشست اعلام موجودیت تشکل روزنامه‌نگاران جبهه جهادی انقلاب اسلامی با عنوان «رجا» در قزوین بیان کرد: از اوایل دهه 60 رسانه‌های وابسته به جبهه فکری غرب، فعالیت خود را آغاز کرده تا ذائقه اجتماع را تغییر دهند.

وی عنوان کرد: رسانه‌های غربی از ابتدای تشکیل خود به طور نسبی هماهنگ بودند، به طوری که با وقوع اتفاق خاصی تعداد زیادی از آنها با یک تیتر و عنوان به تولید اخبار پرداخته و دارای یک وحدت در قالب خبر بودند که این امر نشان دهنده وابستگی آنها به یک اتاق فکر مشترک است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: در برخی موارد 10 تا 15 روزنامه با اندکی تغییر در تیتر خود انتشار یافته و در اختیار مردم قرار می‌گرفت که این تعدد مطبوعات هم‌سو، در افکار عمومی یک دیدگاه پایه‌گذاری می‌کرد تا جایی که شایعات هم برای مردم قابل فهم‌تر شده بود.

زاکانی تصریح کرد: در ابتدای انقلاب اسلامی و پس از جنگ تحمیلی، بسیاری از فعالان فرهنگی به دلیل کمبود تعداد افراد متعهد و مهارت لازم، توان راه‌اندازی مطبوعات متعهد اسلامی را نداشتند.

وی افزود: عدم در اختیار داشتن اتاق فکر که بتواند به تولید محتوا بپردازد و کمبود شدید امکانات لازم از دیگر موانع ایجاد این مطبوعات بود.

نماینده مردم تهران خاطرنشان کرد: در حال حاضر ویژگی‌های دیگر برای راه‌اندازی و مدیریت این رسانه‌ها بیشتر شده و رسانه‌های امروزی اصولگرا علاوه بر دارا بودن اتاق فکر فعال، دارای افراد حرفه‌ای متعهدی هستند و بهتر از گذشته می‌توان در برابر کشورهای غربی و تهاجم فرهنگی آنها مقابله کرد.

زاکانی بیان کرد: در حال حاضر حمایت از رسانه‌ها باید افزایش یافته تا با هم‌افزایی و اتحاد بتوان فعالیت مناسبی از خود نشان داد و این مهم لازمه یک مجموعه موفق و رو به رشد است.

نماینده مردم تهران در مجلس عنوان کرد: پیمان اتحاد بستن در یک مجموعه در ابتدای امر ساده و آسان و حفظ آن مشکل است؛ چراکه باید در برخی موارد از اختلاف سلیقه‌های احتمالی پرهیز کرده و در جهت منافع تشکل که امری بزرگ‌تر و تعهدی مهم‌تر است، حرکت کرد.

وی یادآور شد: رسانه‌های هم‌فکر در اعتقادات و اخلاقیات مذهبی علاوه بر اینکه باید در یک رقابت شرکت کرده و در فضای حرفه‌ای رسانه‌ای حضور داشته باشند، با هم‌فکری و همکاری می‌توانند فضای جامعه را مناسب با افکار خود پیش ببرند.

زاکانی ادامه داد: هم فکری و مشارکت دو یا چند رسانه‌ که در فعالیت حرفه‌ای خود با یکدیگر رقیب و به دلیل داشتن دشمن فرهنگی مشترک در یک جبهه به هم کمک می‌کنند، امری مقدس و ارزشمند است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس اضافه کرد: با وجود فعالیت برجسته رسانه‌های هم‌سو با جریان فکری انقلاب و برتری نسبی حال حاضر آنها نسبت به رسانه‌های غرب‌گرا، اگر جریان فکری هم‌سو با انقلاب در کار خود کمی سستی نشان دهند، از این رسانه‌ها عقب می‌افتد.

وی ابراز کرد: برخی فعالان فتنه سال 88 با خرید برخی رسانه‌های محلی و کوچک که به نظر تأثیر چندانی در افکار عمومی نداشت، اقدام به هم‌سو کردن مردم با جریان فکری منافقان و شعارهای غربی کرده و قصد دارند در آن مناطق نیز جمعیت را با خود همراه کنند که این امر اهمیت توجه به رسانه از جمله رسانه‌های کوچک را نشان می‌دهد؛ چراکه در آن منطقه قابل عرضه می‌تواند تأثیرگذار باشد.

زاکانی اظهار کرد: در سال‌های پیش از انقلاب تأثیرگذارترین و برجسته‌ترین نشریات در فضای دانشگاهی تولید می‌شد که این مهم نشان‌دهنده ظرفیت موجود در این قشر است.

انتهای پیام/77007/ب40//پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها