امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101820
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۰
تعداد بازدید: 149
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی‌های معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا درباره راه‌حل جامع هسته‌ای که ساعت 10 ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رایزنی‌های معاونان وزرای خارجه ایران و آمریکا درباره راه‌حل جامع هسته‌ای که ساعت 10 صبح امروز (پنجشنبه) به وقت محلی 12:30 به وقت تهران در شهر ژنو به منظور گفت‌وگو درباره موارد مورد اختلاف و بررسی نحوه نزدیک کردن دیدگاه‌های طرفین آغاز شد پس از دو ساعت و به منظور صرف ناهار و اقامه نماز هیأت ایرانی متوقف شد و قرار است این مذاکرات ساعت 15 به وقت ژنو (17:30 به وقت تهران) از سر گرفته شود.

ریاست این گفت‌وگوها را سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان ظریف و ویلیام برنز قائم مقام و وندی شرمن معاون وزیر خارجه آمریکا برعهده دارند.

حمید بعیدی‌نژاد مدیرکل سیاسی و بین‌المللی وزارت خارجه و رئیس هیأت کارشناسی ایران، جیک سولیوان، جیمز تیمبی مشاور ارشد «وندی شرمن» در امور کنترل تسلیحاتی و منع تکثیر سلاح‌های اتمی، رابرت مالی و پاول ایروین نیز در این مذاکرات حضور دارند.

ادامه رایزنی درباره موضوعات مورد اختلاف و بررسی نحوه نزدیک کردن دیدگاه‌های طرفین از جمله اهداف این گفت‌وگوهای یک روزه است.

19 خرداد ماه و پیش از پنجمین دور مذاکرات ایران و گروه 1+5 درباره راه‌حل جامع هسته‌ای، نیز عراقچی، روانچی و ویلیام برنز و وندی شرمن با حضور هلگا اشمیت در شهر ژنو بر سر یک میز به رایزنی پرداختند که 2 روز به طول انجامید و جمعا 12 ساعت گفت‌وگو کردند.

لازم به ذکر است ایران و آمریکا در وین 6 نیز در سطح وزرای خارجه و همچنین معاونان رایزنی‌های فشرده دوجانبه‌ای را درباره برنامه هسته‌ای ایران داشتند.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها