امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101825
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه علی نوزاد عصر امروز به دنبال سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی، حین بازدید از مراحل اجرایی طرح ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ارومیه علی نوزاد عصر امروز به دنبال سفر یک روزه خود به آذربایجان غربی، حین بازدید از مراحل اجرایی طرح ملی احداث آزادراه ارومیه به تبریز، نسبت به تامین اعتبار طرح راه‌اندازی سیستم روشنایی قطعه یک آزادراه ارومیه به تبریز به طول 24 کیلومتر و به ارزش 20 میلیارد ریال قول مساعد داد.

وی به دنبال برگزاری نشستی مشترک با مجری طرح، ضمن بررسی چالش‌ها و مشکلات این طرح و صدور دستورات لازم، تصریح کرد: این پروژه با مشارکت جدی و سرمایه‌گذاری بخش خصوص در دست اجراست.

نوزاد در ادامه از پل میان‌گذر دریاچه ارومیه و قطعات 1 و 2 آزادراه ارومیه به تبریز بازدید کرد.

وی در این بازدید، پل میان‌گذر دریاچه ارومیه را در توسعه حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌غربی موثر دانست و افزود: با ساخت این پل مسافت ارومیه به تبریز از 265 کیلومتر به 130 کیلومتر کاهش یافته و در زمان تردد این محور حدود یک و نیم ساعت صرفه‌جویی می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی پیش از این بازدید از ایستگاه راه‌آهن نقده نیز بازدید کرد و با اشاره به پیشرفت اجرایی 74 درصدی آن گفت: این طرح تا پایان امسال تکمیل شده و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با توجه به اینکه عملیات زیرسازی و ریل‌گذاری خط ریلی مهاباد به نقده در دست اقدام است، گفت: طی ماه‌های آینده شهرستان نقده به خط ریلی کشور متصل می‌شود.

وی با اشاره به اعلام آمادگی سرمایه‌گذار خارجی برای مشارکت در اتمام این طرح، بر لزوم تسریع در روند اجرایی آن تأکید و تصریح کرد: عملیات زیرسازی خط ریلی نقده به ارومیه هم‌اکنون در دست انجام است.

نوزاد همچنین در سفر یک‌روزه خود، ضمن بازدید از ایستگاه راه‌آهن ارومیه، گفت: تا پایان امسال قطار به ارومیه نیز خواهد رسید.

گفتنی است 85 کیلومتر از طرح ملی احداث راه‌آهن ارومیه به مراغه به طول 185 کیلومتر، تا کنون با هزینه‌کرد یک هزار و 561 میلیارد ریالی و پیشرفت اجرایی 34 درصدی، به بهره‌برداری رسیده است و عملیات ساخت ساختمان اصلی ایستگاه با پیشرفت اجرایی 68 درصدی، در دست اجراست.
انتهای پیام/61006/گ۳۰

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها