امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۸:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101830
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل عصر امروز چهارشنبه، برای بررسی اوضاع عراق و تحرکات گروه‌های تروریستی در این کشور،

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شورای امنیت سازمان ملل عصر امروز چهارشنبه، برای بررسی اوضاع عراق و تحرکات گروه‌های تروریستی در این کشور، تشکیل جلسه می‌دهد.

هیئت نمایندگی انگلیس در سازمان ملل با اعلام این خبر در توئیتر، عنوان کرده است که این نشست پشت‌ درهای بسته برگزار شده و هدف از آن رایزنی در مورد وضعیت عراق است.

ساعاتی قبل، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه با صدور بیانیه‌ای خواستار تشکیل جلسه شورای امنیت شده بود. وی در بیانیه وی آمده است: «با توجه به جدی بودن شرایط و نظر به این واقعیت که شهروندان و اقلیت‌های مذهبی اولین قربانی این وضعیت خواهند بود، دولت فرانسه خواستار تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت است، تا جامعه بین‌الملل بتواند برای مقابله با تهدید تروریستی موجود در عراق بسیج شود و از مردم در معرض خطر، حمایت و حفاظت کند.»

در روزهای اخیر گروه تروریستی موسوم به «داعش» برخی از مناطق از جمله شهر «قرقوش» بزرگترین شهر مسیحی‌نشین عراق واقع در شمال این کشور را به تصرف خود درآورده‌اند. در پی این تحرکات، ده‌ها هزار نفر از ساکنان این شهر‌ مجبور به ترک محل زندگی خود شده‌اند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار