امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101835
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۵۰
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، تجاوزات رژیم صهیونیستی درحالی علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه ادامه دارد که در این حملات و ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، تجاوزات رژیم صهیونیستی درحالی علیه فلسطینیان ساکن نوار غزه ادامه دارد که در این حملات و نیز تهاجمات قبلی یعنی جنگ‌های 22 روزه در سال 2008 و 8 روزه در سال 2012 آثار تاریخی این منطقه از جمله مساجد و زیارتگاه‌های اسلامی مردم فلسطین از تیر رس حمله جنگنده‌ها و خمپاره‌های ارتش رژیم صهیونیستی در امان نبوده‌اند.

قصد داریم در سلسله گزارش‌هایی ضمن معرفی آثار تاریخی اسلامی در غزه، جایگاه اماکن مقدس و برخی زیارتگاهها و مسجد در بین مردم مسلمان فلسطین را نیز بازگو کنیم. -

در بخش دوم به معرفی مسجد «حمزة بن عبدالمطلب» عموی پیامبر(ص) در نوار غزه می‌پردازیم.

 

مسجد «حمزة بن عبدالمطلب» در منطقه «الدرج» در شرق شهر غزه و در سه طبقه بنا شده است.

 
این مسجد از فعال‌ترین مساجد فلسطینیان در نوار غزه به شمار می‌آید و فعالیت‌های فرهنگی و آموزشی گسترده‌ای در جهت ترویج دین مبین اسلام در آن صورت می‌گیرد.

مسجد «حمزه بن عبدالمطلب» از جمله مساجد بسیار فعال نوار غزه است که هر ساله و در فصل‌های مختلف به ویژه در فصل تابستان که مصادف با تعطیلات مدارس می‌باشد، فعالیت‌های گسترده هنری، علمی، آموزشی، مذهبی، ورزشی و تفریحی برگزار می‌کند.
 

 

استقبال عمومی اهالی شرق غزه از این مسجد بسیار بالاست و حضور کودکان و نوجوانان در فعالیت‌های فرهنگی و مسابقه‌های ورزشی و آموزشی بسیار بالاست به گونه‌ای که مسجد را به یک مرکز فرهنگی تبدیل کرده است.

 یکی از فعالیت‌های ورزشی در این مسجد برگزاری مسابقه تنیس جام شهدای مقاومت است که هر ساله با مشارکت گسترده جوانان غزه همراه است.

این مسجد در روز بیست و چهارم حمله رژیم صهیونیستی به نوار غزه، توسط جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بمباران و تخریب شد.
نمای بیرونی مسجد بعد از بمباران جنگنده‌های رژیم صهیونیستی

تخریب مسجد در بمباران جنگنده‌های رژیم صهیونیستی


 

/انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار