امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۲:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101874
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام احمد شرفخانی با اشاره به اجرای طرح زائران حرم رضوی برای دومین بار گفت: یکی از وظایف اصلی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام احمد شرفخانی با اشاره به اجرای طرح زائران حرم رضوی برای دومین بار گفت: یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف، به عنوان متولی موقوفات، اجرای امینانه نیات واقفین خیراندیش است که در همین راستا، معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان، با احصاء و استخراج دقیق آمار و ارقام موقوفات مرتبط با موضوع زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام، اقدام به برگزاری طرح سراسری «زائران حرم رضوی» کرده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به اجرای این طرح در سال گذشته افزود: سال گذشته این طرح برای نخستین بار انجام شد که طی آن 760 زائر از 18 استان به بارگاه ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) بصورت متمرکز با هدف اجرای نیات واقفان خیر اندیش اعزام شدند و با رضایتمندی بسیار زیاد زائرین گرامی همراه بود و همین امر سبب گردید تا این سازمان با افتخار اقدام به برگزاری دومین دوره این طرح در سال جاری نماید.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به افزایش افراد بهر مند از تسهیلات این طرح افزود: این طرح در مهرماه سال جاری و در دو نوبت 15 تا 20 و 20 تا 24 برگزار خواهد شد که در هر دوره 500 نفر از مشتاقان زیارت امام رضا علیه السلام که تاکنون شرفیاب نشده‌اند، به پابوس سلطان توس اعزام خواهند شد.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: سهمیه اعزام زائر در هر استان، براساس میزان درآمد موقوفات مرتبط آن استان است که با توجه به اولویت‌هایی که طی دستورالعملی به استان‌ها ابلاغ گردیده شناسایی و اعزام می‌شوند. 

وی با بیان اینکه در این طرح زائران، علاوه بر زیارت مضجع منور امام رضا علیه السلام، از زیارت امامزادگان و بقاع متبرکه بین مسیر نیز بهره مند می‌شوند، گفت: انجام برنامه‌های متنوع فرهنگی، اهداء بسته فرهنگی و مسابقه کتابخوانی از دیگر برنامه‌های این طرح است که در طول زمان اجرای طرح برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها