امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۰:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101877
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار قضایی فارس، رحیمی معاف شب گذشته در جریان اجرای طرح نظارت بر بازار میوه و تره‌بار مرکزی تهران درباره قیمت‌گزاری اتحادیه بارفروشان ...

به گزارش خبرنگار قضایی فارس، رحیمی معاف شب گذشته در جریان اجرای طرح نظارت بر بازار میوه و تره‌بار مرکزی تهران درباره قیمت‌گزاری اتحادیه بارفروشان گفت: اتحادیه نرخ‌گذاری نمی‌کند بلکه یک مزنه‌ای را اعلام می‌کند که سقف و کف قیمت را شامل می‌شود، همکاران تعزیرات براساس آن مزنه تعیین شده بر قیمت غرفه‌ها نظارت می‌کنند.

وی افزود: هدف از اعلام قیمت‌ها این است که نرخ دلالان از بین برود و قیمت‌ها ساماندهی شود.

رحیمی معاف با اشاره به اینکه کالاهای گروه 3 مشمول قیمت‌گذاری نمی‌شوند و عرضه و تقاضا قیمت‌ها را مشخص می‌کند بیان داشت: برای اینکه در سطح شهر شاهد افزایش قیمت‌ها نباشیم در این میدان قیمت‌هایی که اعلام می‌شود مبنا قرار می‌گیرد.

وی اظهارکرد: هر قیمتی که اتحادیه بار فروشان برای میدان مرکزی اعلام کند با اجازه اتحادیه میوه و سبزی از 20 تا 30 درصد بیشتر از آن در سطح شهر فروخته می‌شود. اگر در خرده‌فروشی‌ها قیمت‌ها بالاتر از حد مجاز اعلام شود آن مغازه‌دار متخلف است.

مسئول نظارت بر میدان میوه و تره‌بار مرکزی تهران گفت: امسال نسبت به سال گذشته در بعضی از کالاها حتی 5 درصد کاهش قیمت داشتیم و این یعنی امسال شاهد گرانی نبودیم همچنین هدف از این نظارت ساماندهی قیمت‌ها می‌باشد.

رحیمی معاف در خاتمه تشریح کرد: در جریان بازدید از میدان متوجه شدیم بعضی از غرفه‌ها فاکتور رسمی نداشتند و مقرر شد که هیأت مدیره اتحادیه بارفروشان به تمام واحدهای داخل میدان ابلاغ کند که تمام فاکتورها متحدالشکل و با سربرگ حجره‌دار نوشته شود که مبنای محاسبه هم قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها