امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۰۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101884
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در همایش حیات طیبه ویژه فعالان دانشجویی که در دانشگاه فرهنگیان شهید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، علی‌اصغر فانی دقایقی پیش در همایش حیات طیبه ویژه فعالان دانشجویی که در دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی مشهد برگزار شد، با تبریک پیشاپیش روز خبرنگار اظهار کرد: خوشحالم که در جمع دانشجو معلمان امروز هستم، با گزارشی که از لسان خود شما شاهد بودم، من وظیفه خود می‌دانم که از دانشجو معلمانی که در این همایش حضوری پرشور داشتند، تشکر کنم.

وزیر آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای دانش‌آموز و معلم و دو معلم بزرگ رجایی و باهنر افزود: معلمی شغل نیست، بلکه عشق و علاقه و احساس تکلیف است، به تعبیر امام راحل معلمی شغل انبیا است و همانطور که انبیا هدایتگر جامعه بودند، معلمان نیز هدایتگر جامعه هستند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه اگر فردی بتواند معلم خوبی باشد و به کار خوب دیگری بپردازد نوعی خیانت محسوب می‌شود، افزود: معلمی یک مسئولیت ممتاز در جامعه بوده و بر اساس تحقیقات و پژوهش‌های میدانی که در کشور انجام شده، معلمی محلی برای رجوع جامعه شناخته شده است.

فانی خاطرنشان کرد: دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک نهاد استراتژیک نه تنها تربیت معلم را بر عهده دارد، بلکه بهسازی نیروی انسانی آموزش و پرورش را نیز عهده‌دار است.

وی یادآور شد: در حال حاضر یک میلیون فرهنگی در کشور مشغول به کار هستند که این تعداد نیازمند توانمندسازی، بازسازی و ارزیابی حرفه‌ای بوده و دانشگاه فرهنگیان باید در راستای تربیت معلم نسبت به بهسازی، بازسازی و توانمندسازی خیل عظیم فرهنگیان اقدام کند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه دانشگاه فرهنگیان به عنوان نهادی است که می‌تواند زمینه‌ساز اجرای سند تحول نظام آموزشی کشور باشد، گفت: اردوی حیات طیبه به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان، معاونت فرهنگی این دانشگاه و ... برگزار شده که اقدامی مناسب برای شناخت و رشد استعدادها و تمرین معلمی برای آینده برای دانشجو معلمان است.

وی تصریح کرد: معلم به عنوان الگویی برای دانش‌آموزان می‌تواند تأثیر بسزایی در شکل‌گیری شخصیت آنها داشته باشد تا آنجا که دانش‌آموزان را به خودکنترلی و رفتار متعالی انسانی سوق دهد.

وی گفت: امروز دانشجویان دانشگاه فرهنگیان دارای این ویژگی هستند تا نقش الگویی در دانش‌آموزان را ایفا کنند و امیدواریم که فعالیت‌های موجود بتواند این نقش تربیتی را تقویت کند.

فانی افزود:‌نقش دانشگاه فرهنگیان ایجاد مهارت‌ها و شایستگی‌های حرفه‌ای و رفتارسازی در دانشجومعلمان است تا آنها بتوانند در آینده رفتار دانش‌آموزان را اصلاح، تقویت و نهادینه کنند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به اینکه نقص‌هایی در دانشگاه‌ها و پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان سراسر کشور وجود دارد، گفت: تلاش بر این است که در حد امکانات نسبت به حل تدریجی این مشکلات اقدام کنیم، چرا که وظیفه مرتفع کردن این مشکلات بر عهده ماست، اما امکانات ما محدود است.

وی در خاتمه با بیان اینکه دانشگاه فرهنگیان باید با کمک،‌ همت و تلاش دانشجومعلمان اداره شود، خطاب به دانشجومعلمان حاضر در مراسم گفت: مشکلات را باید مرتفع کنید، چرا که کارهایی که توسط دانشجویان صورت می‌گیرد، منجر به نوعی خودسازی در آنها می‌شود.
انتهای پیام/70005/ب30/ژ1001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها