امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۶:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101886
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بانوان خیّر مدرسه‌ساز همدوش با دیگر خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی، توسعه و تجهیز اماکن ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بانوان خیّر مدرسه‌ساز همدوش با دیگر خیرین در امر مقدس مدرسه‌سازی، توسعه و تجهیز اماکن علمی و فرهنگی نهضت بزرگی را چند سالی است که آغاز کرده‌اند و در این راه تمام توان خود را مصروف این امر کردند؛ چه خود خیر مدرسه‌ساز بودند و چه مشوقی برای دیگران شدند؛ قدم بزرگی که حالا پس از سال‌ها مجاهده در اقصی نقاط کشور عزیزمان باعث شکوفایی و توسعه این مراکز شده و غبار جهل و بی‌سوادی را تا حدود بسیاری از جامعه زدوده است.

در این گزارش پای صحبت‌های عده‌ای از خیرین و مسئولان ستادهای بانوان خیر مدرسه سراسر کشور می‌نشینیم.

زیبا صالح‌پور، مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه ساز استان خوزستان در خصوص  مشارکت بانوان خیر مدرسه‌ساز اظهار داشت: خیر به آن کسی می‌گوییم که به اندازه توانش در جهت کمک به مدرسه‌سازی از قبیل دادن زمین و تجهیزات در این امر مشارکت می‌کند.

*بیش از 2 هزار بانوی خیر در خوزستان در امر مدرسه‌سازی فعالیت می‌کنند

وی ادامه داد: بیش از 2 هزار بانوی خیر در این امر در استان خوزستان فعالیت می‌کنند و از دانش‌آموزان ابتدایی که با اهدای پول توجیبی خودشان  مشارکت می‌کنند تا پیرزن 90 ساله  که با اهدای زمین و یا زیورآلات سهیم بوده است وجود دارد.

صالح‌پور به نمونه‌هایی در این خصوص اشاره کرد و افزود: در یکی از روستاهای شهر بهبهان خانمی در سن جوانی همسرش را از دست داد و منبع درآمدش تنها یک زمین کشاوری است که از آن طریق 4 فرزندش را سرپرستی می‌کند و فرزند بزرگش وقتی به سربازی رفت در اثر برق‌گرفتگی از دنیا رفت.

مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه‌ساز استان خوزستان گفت: وقتی ارتش دیه این فرزند را به این مادری که از نعمت سواد نیز بی‌بهره بود و امکانات رفاهی خاصی نداشت داد؛ او دیه فرزندش  را به آموزش و پرورش اهدا کرد تا برای روستای‌شان به نام فرزندش مدرسه بسازد.

وی به نمونه دیگری در ماهشهر اشاره کرد و ادامه داد: مادری پسر جوانش را بر اثر سانحه‌ای از دست داد  و دیه آن را به آموزش و پرورش اختصاص داد  و یک سالن چندمنظوره و ویژه امتحانات به نام فرزندش ساخت  و اعضا و جوارح بدنش را هم به نیازمندان هدیه کرد.

صالح پوربه برگزاری جشنواره‌های خیرین مدرسه‌ساز در خوزستان اشاره کرد و افزود: یکی از کارهایی که خوزستان به طور ویژه انجام می‌دهد، برگزاری جشنواره‌های خاص و ویژه بانوان است.

*ایجاد مدرسه سلامت در اراک

مهین شاه صنمی، از استان مرکزی و عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز گفت: بنده در امر مدرسه‌سازی مشارکت داشتم و تصمیم دارم آپارتمانم را نیز در این راه هدیه کنم.

وی ادامه داد: در جشنواره‌ای که اخیراً داشتیم، پسر بچه 5 ساله‌ای مبلغ 500 هزار تومان هدیه کرد و فرزند مادری 250 هزار تومان پولی را که مادرش برای خرید عید او اختصاص داده بود را به امر مدرسه‌سازی اختصاص داد.

شاه‌صنمی افزود: در استان مرکزی خیّر با مبلغ 50 هزار تومان تا فردی به نام توکلی وجود دارد که  مدرسه سلامت در استان مرکزی و شهرستان اراک ایجاد می‌کند که این مدرسه با هدف تأسیس درمانگاه برای فرهنگیان فعالیت خواهد کرد.

عضو مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان مرکزی گفت: خانم خیری در استان مرکزی داریم که تمام ثروتش را وقف مدرسه‌سازی کرده و منزل مسکونی‌اش را نیز بعد از فوتش به این امر اختصاص داده است.

وی به راه‌های مشارکت بیشتر مردم اشاره کرد و افزود: برگزاری جشنواره‌ها و دعوت از اقشار مختلف در مجامع عمومی و مدارس باعث ایجاد انگیزه بین افراد مختلف خواهد شد.

*134 خیر در امر مدرسه‌سازی در کرمان مشارکت دارند

مهدیه نکویی، مسئول ستاد بانوان خیرین مدرسه‌ساز استان کرمان اظهار داشت: استان کرمان 134 خیر خانم دارد که 35 نفر از آنها مدرسه، سالن و خوابگاه ساختند و بقیه نیز مشارکت داشتند و کمترین سن خیرین 25 سال و مسن‌ترین آنها حدود 90 سال دارد.

وی ادامه داد: خانم نابینایی داشتیم که تمام دارایی‌اش یک خانه بود که آن را فروخت و صرف مدرسه‌سازی کرد؛ یا مادر شهیدی که مدرسه‌ای ساخت و تمام طلاهای خودش را فروخت و به این امر اختصاص داد.

نکویی به راه‌های مشارکت بیشتر مردم در خصوص مدرسه‌سازی اشاره کرد و افزود: بانوان نقش بسیار مهمی در ترغیب همسران و فرزندانشان دارند و در پشت سر هر خیر مدرسه‌سازی همسری وجود دارد که او را در این خصوص تشویق کرده است.

*1000مدرسه تا حال حاضر توسط خیرین مدرسه ساز آقا و بانو در فارس ساخته شده است

فخرالسادات توسل، دبیر بازنشسته آموزش و پرورش و مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه‌ساز استان فارس و عضو مجمع خیرین گفت: در استان فارس تعداد بیش از 320 نفر بانوی خیر مدرسه‌ساز فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: از ابتدا تا حال حاضر 1000 مدرسه توسط خیرین مدرسه‌ساز آقا و بانو در استان فارس ساخته شده است که خانمی با حدود 75 سال سن منزل مسکونی‌اش به ارزش 3 میلیارد تومان را هفته گذشته در اختیارمان گذاشت و کمترین خّیر با سن 30 سالگی مبلغ 30 میلیون تومان برای ایجاد کلاس و نمازخانه در یک روستا اختصاص دادند.

*3 هزار خّیر فرهنگی در استان گلستان فعالیت می‌کنند

اشرف افروزیان، مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه‌ساز استان گلستان اظهار داشت: در استان گلستان از دانش‌آموز کلاس اول ابتدایی که با اهدای قلّک به مبلغ 20 هزار تومان به امر مدرسه‌سازی اختصاص داده تا پیرمرد و پیرزنی که درآمد بازنشستگی خود را مصروف این کار کردند وجود دارد.

وی ادامه داد: حدود 7 هزار کلاس ساخته شده است و بیش از 3 هزار خیّر فرهنگی داریم و فرهنگیان از حقوق خود به صورت دائم‌العمر کسر کرده  و به این امر اختصاص دادند و استارت قلک‌های دانش‌آموزی از استان گلستان زده شده و دانش آموزان پول‌های خود را به مجمع می‌دهند.

افروزیان افزود: سال گذشته اولین مدرسه‌ با پول قلک‌های دانش‌آموز گلستانی ساخته شد که این مبلغ  125 میلیون تومان بود و مدرسه‌ای در منطقه اوزینه شهرستان گرگان ساخته شد که به نام دانش‌آموزان خیّر جوان نام گذاری شد و این ابتکار به استان‌های دیگر تعمیم داده شد.

*خانم فرهنگی در گلستان پاداش 30 سال کار خود را به مدرسه‌سازی اختصاص داد

مسئول ستاد بانوان خیر مدرسه‌ساز استان گلستان گفت: در استان گلستان خانمی در منطقه ترکمن‌نشین هستند که فرزند 20 ساله خود را از دست داد و دیه فرزندشان را برای مدرسه‌سازی اختصاص داد و خانم دیگری داشتیم که جزو فرهنگیان بود و پاداش بازنشستگی 30 سال خدمت خود را به امر مدرسه‌سازی اختصاص دادند.

وی به اقدامات انجام شده در جهت حضور بیشتر بانوان در استان گلستان اشاره کرد و افزود: بسترهای مدرسه‌سازی در استان زیاد است و بانوان خیر مدرسه‌ساز هستند و از آن مهمتر خیرساز هستند و تا آنها نباشند و همسرانشان را تشویق نکنند، مدرسه‌سازی وجود نخواهد داشت.

وقتی به نقطه پایانی گفت‌گو با بانوان خیرمدرسه ساز می‌رسیم؛به این نکته آرمانی پی می‌بریم که به راستی انجام امور و قدم‌خیر در راه اصلاح و تقویت فرهنگ جامعه محدود و محصور در روش‌ها و اقدامات خاصی نیست؛ بلکه فقط همت و اراده بلند و نیت خالص می خواهد و کمیت ملاک اصلی سنجش آن در پیشگاه خداوندی نیست و از کودک قلّک به دست که ذخیره روزانه خود را متاعی برای کمک قرارداده تا خانمی که اموال میلیاردی خویش را در طبق اخلاص در این جهاد خداپسندانه قرار داده، همه مورد رضایت و محبوبیت ذات باریتعالی قراردارند.   

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها