امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۲۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101889
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، محمد ایزدیار پیش از ظهر امروز در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رشت، محمد ایزدیار پیش از ظهر امروز در نشست با مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان با بیان اینکه 774 واحد گردشگری کشور مورد ارزیابی و ممیزی قرار گرفتند، اظهار کرد: تاکنون 200 گواهینامه استاندارد برای این مراکز صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه در گیلان تاکنون هیچ گواهینامه کیفیتی صادر نشده است، تصریح کرد: استانداردسازی هتل‌ها و مراکز اقامتی به‌عهده سرمایه‌گذاران واحدهای گردشگری است.

معاون اداره کل نظارت و ارزیابی گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: یک واحد گردشگری در هفت حوزه ساختمان، تاسیسات، ایمنی، خدمات، تجهیزات، نیروی انسانی و آموزش مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان نیز در نشست مذکور استانداردسازی را یکی از ابزارهای کمک به منابع انسانی انسان متخصص دانست و اظهار کرد: کسانی که دانش‌آموخته رشته گردشگری هستند می‌توانند وارد بدنه صنعت گردشگری شوند و به صورت تخصصی در بحث استانداردسازی به ما کمک کنند.

رضا علیزاده با اشاره به اینکه باید از پوسته سنتی ارائه خدمات خارج شویم و به طرف کشورهای توسعه یافته در زمینه گردشگری حرکت کنیم، تصریح کرد: یکی از مزیت‌های استانداردسازی هتل‌ها و مراکز اقامتی آزادسازی نرخ این مراکز است.

وی خاطرنشان کرد: رویکرد دولت یازدهم در فضا دیپلماسی جهانی جهت‌دهی به طرف جذب توریسم و گردشگر خارجی قرار گرفت و گیلان نیز باید سهم خود را در جذب گردشگر خارجی ایفا کند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گیلان این استان را دارای جاذبه‌های گردشگری فراوان دانست و یادآور شد: گیلان به دلیل بهره‌مندی از جاذبه‌های طبیعی، تاریخی و فرهنگی یکی از مقاصد گردشگران داخلی و خارجی است.

وی یادآور شد: با نگاه به آمارهای گردشگری شاهد سیر صعودی ورود گردشگر به ویژه گردشگر داخلی به استان هستیم و این یک موقعیت ویژه برای گیلان ایجاد کرده است که باید بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد.
انتهای پیام/2300/ل30/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها