امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۰:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101905
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
مجتبی حاجی‌زاده، رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص ...

مجتبی حاجی‌زاده، رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در خصوص برگزاری اردوهای متمرکز دانش‌آموزان شهر تهران اظهار داشت: امسال بیست و هشتمین دوره اردوهای متمرکز دانش‌آموزان شهر تهران در مقطع متوسطه دوم در شش گروه شامل سه دوره ویژه دختران و سه دوره ویژه پسران در اردوگاه شهید رجایی رامسر برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این اردوها آموزش دانش‌آموزان، شناسایی استعدادهای آنها، آموزش زندگی در شرایط سخت و امداد و کمک‌های اولیه و آموزش مهارت‌های مختلف است.

حاجی‌زاده با اشاره به دوره اردوها افزود: بازه زمانی هر اردو 4 روز است که از 18 مرداد تا 10 شهریورماه به مدت 22 روز انجام می‌شود که سه دوره مربوط به دانش‌آموزان پسر و سه دوره اختصاص به دانش آموزان دختر دارد.

رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش شهر تهران در تشریح این دوره‌ها یادآور شد: این دوره‌ها شامل دوره مدارس لازم‌التوجه یا (مشفق) است و دیگری ویژه دانش‌آموزان تشکل‌های دانش‌آموزی است؛ یعنی نماینده دانش‌آموزان پیشتازان، فرزانگان، هلال احمر، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان شوراهای دانش‌آموزی است که در یک دوره شرکت می‌کنند.

وی گفت: یک دوره نیز ویژه ممتازین فرهنگی، هنری و ادبی مدارس است و  این سه دوره در دو نوبت دختر و پسر تکرار می‌شود که در مجموع 2 هزار و 800 دانش آموز دختر و پسر مقطع متوسطه دوم  در این دوره‌ها شرکت دارند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه این اردوها از 27 سال پیش و از زمان تأسیس امور تربیتی برگزار شده است، خاطرنشان کرد: وجه تمایز این اردو با اردوهای سال‌های گذشته این است که بعد از وقفه‌ای دو ساله انجام می‌شود و امسال با مشارکت مناطق آموزش و پرورش شهر تهران انجام شده و سرپرستی و اجرای دوره‌ها بر عهده یکی از مناطق آموزش و پرورش به عنوان معین واگذار می‌شود و ما در اجرای این اردو یاری‌گر آنها هستیم؛ اما در سال‌های قبل مدیریت و اجرای اردوها با استان بود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار