امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۵:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101908
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‎آباد، محمدرضا امانی عصر امروز ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی در جمع

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از خرم‎آباد، محمدرضا امانی عصر امروز ضمن گرامیداشت روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه در سال‎جاری استقبال خوبی از نمایشگاه‏های بهاره استان صورت گرفته است، به صورتی که 320 هزار و 300 نفر در سال‎جاری از نمایشگاه‎های بهاره لرستان بازدید کردند.

وی عنوان داشت: هنرمندان ما در این نمایشگاه‎ها صنایع دستی خوبی از استان عرضه کرده‎اند و در سال گذشته یک میلیارد و 160 میلیون ریال فروش داشته‎اند.

این مسئول یادآور شد: هنرمندان صنایع دستی لرستان در چهار سال گذشته 12 نشان ملی دریافت کرده‎اند، این در حالی است که ما به دنبال ارتقای هنرمندان صنایع دستی در استان هستیم.

این مسئول عنوان داشت: اکنون 135 رشته صنایع دستی در استان لرستان وجود دارد که می‌توانند باعث شغل‌های پایدار و ویژه صنعت گردشگری و صنایع دستی در استان ایجاد کنند.

امانی ادامه داد: هنرمندان صنایع دستی لرستان برای دریافت تسهیلات مشاغل خانگی در سال گذشته به بانک‎های عامل استان معرفی نشده بودند، این در حالی است که در سال‎جاری 95 نفر از این افراد به بانک‎ها برای دریافت تسهیلات مورد نیاز معرفی شده‎اند.

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: 500 کارت شناسایی برای هنرمندان صنایع دستی لرستان در سال‎جاری برای هنرمندان لرستانی صادر شده است.

وی در باره گلیم و فرش یادآور شد: این محصول بیشتر به ‌خاطر نقش، طرح و رنگ‌هایش محبوب شده است، نقوش این محصول از طبیعت یا فرهنگ‌های اسطوره‌ا‌یی لرستان مانند اعتقادات و باورهای مردم گرفته شده است، این نقش و طرح مخصوص سبب شده‌ است که بسیاری از هنرمندان به‌خاطر بکر بودن این طرح‌ها به این نقوش علاقه‌مند شوند.

انتهای پیام/2304/ح20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار