امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101910
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروه تکفیری داعش از اولین ساعات بامداد امروز پنج‌شنبه عملیاتی را تحت عنوان نبرد تصرف ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، گروه تکفیری داعش از اولین ساعات بامداد امروز پنج‌شنبه عملیاتی را تحت عنوان نبرد تصرف لشکر 93 ارتش سوریه در منطقه عین عیسی شهر رقه آغاز کرد.

براساس گزارش‌های رسیده داعش این عملیات را با استفاده از 3 کامیون بمبگذاری شده آغاز کرد که 2 دستگاه از آنها پیش از رسیدن به مقر لشکر از سوی نیروهای این لشکر منهدم شد، اما سومین دستگاه کامیون در نزدیکی دروازه مقر لشکر منفجر شد.

این درحالی است که در جریان درگیری‌های رخ داده در شهرک «الشرکراک» که اطراف مقر این لشکر روی داد، ده‌ها تروریست داعشی کشته شدند که در آنها «اسماعیل الحمیدی»، ملقب به «ابو حذیفه» از سرکردگان این گروه تکفیری مشاهده می‌شود.

منابع میدانی سوری در لشکر 93 ارتش سوریه درباره این حمله تاکید کردند که نیروهای سوری مستقر در این لشکر موفق شدند، حمله این گروه تروریستی تکفیری را دفع کنند.

منابع محلی تاکید می‌کنند که شدت درگیری‌ها میان نیروهای ارتش سوریه با تکفیری‌های داعشی به حدی بوده که بیمارستان‌های وابسته به داعش در شهر رقه و شهر مرزی تل ابیض مملو از اجساد کشته‌های داعشی شده و عناصر داعش با حضور در مساجد از طریق بلندگوها از اهالی منطقه درخواست دادن خون برای زخمی‌های خود کردند.

گزارش شده که درگیری‌ها تا زمان تنظیم خبر همچنان اطراف مقر لشکر 93 ارتش سوریه در منطقه عین عیسی ادامه دارد.

لشکر 93 ارتش سوریه در واقع لشکر تانک‌هاست و شمار سربازان موجود در آن 400 تا 500 نفر گزارش شده به اضافه ده‌ها سرباز لشکر 17 ارتش سوریه در رقه که پیش از تصرف توسط گروه تکفیری داعش موفق به خروج از مقر این لشکر و به لشکر 93 ملحق شدند.

لشکر 93 ارتش سوریه حدود یک سال و نیم است که در محاصره عناصر تکفیری داعش قرار دارد و حمله به این لشکر برای تصرف آن بارها دفع شده است.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار