امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۷:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101914
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «نون»، روزنامه «نیویورک تایمز» مقاله‌ای از مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای شورای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «نون»، روزنامه «نیویورک تایمز» مقاله‌ای از مدیر خاورمیانه و شمال آفریقای شورای امنیتی ملی آمریکا منتشر کرده که در آن به وضیعیت داعش در عراق پرداخته شده است.

در این مقاله آمده است: «حمله انتحاری داعش به عراق شبیه به روش حمله‌های انتحاری خلبانان نیروی هوایی ژاپن در جنگ جهانی دوم موسوم به «کامیکازی» است و این سوال مهم را پیش می‌آورد که پس از تسلط داعش بر مناطق سنی نشین عراق چه اتفاقی می‌افتد؟ اصلا بالاتر از این را تصور می‌کنیم و می‌گوییم داعش خواهد توانست بر بغداد مسلط شود..آیا پس از آن می‌تواند بر شیعیان نیز تسلط یابد؟»

نویسنده مقاله می‌افزاید که منطقه سنی نشین در دست داعش از 25 درصد بیشتر نیست و این رقم کوچک است و پیروزی و دوام داعش را حتی در صورت اشغال عراق تضمین نمی‌کند و علاوه بر این بخش سنی‌نشین بغداد نیز از عمق استراتژیکی که داعش برای جنگ خیابانی به آن نیاز دارد برخوردار نیست، اگر به صورت عملیاتهای انتحاری هم بتواند وارد این شهر شود با پاسخ شدید شیعیان شکست خواهد خورد.

در ادامه آمده است که موضوعی که در این بین از اهمیت بیشتری برخوردار است وضعیت جدیدی است که در ارتش عراق ایجاد شده است و این ارتش تبدیل به یک ارتش ایدئولوژیک با رهبری واحد شده است که بدون شک سود زیادی را نصیب شیعیان خواهد کرد.

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها