امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۲۲:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 101916
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «بلید زیمانده» وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی روز گذشته با شرکت در یک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، «بلید زیمانده» وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی روز گذشته با شرکت در یک نشست در دانشگاه ژوهانسبورگ گفت که به نظر وی مردم کشورش در طی دوران آپارتاید نسبت به مردم غزه رنج کم‌تری متحمل شده‌اند.

وی در این جلسه به خاطرات خود از اعزام 12 سال پیش به فلسطین گفت و افزود: اسرائیلی‌ها از آب به عنوان سلاح استفاده می‌کنند، هرگاه که بخواهند جریان آب را برای چندین روز به روی فلسطینیان می‌بندند.

وی با اشاره به رنج مردم فلسطین و موضع‌گیری‌های جامعه بین‌الملل در این خصوص گفت:‌ ما باید برخورد دوگانه و ریاکارانه آمریکا در قبال این موضوع را محکوم کنیم.

وی گفت که موضوع فلسطین، بر خلاف تبلیغات موجود، یک نزاع مذهبی نیست بلکه یک مورد نقض حقوق‌بشر است و آزادی مردم آفریقای جنوبی از بند آپارتاید تا زمان آزادی ملت فلسطین از چنگال صهیونیست‌ها، کامل نخواهد شد.

وزیر آموزش عالی آفریقای جنوبی در پایان از رئیس دانشگاه ژوهانسبورگ به دلیل قطع رابطه با یک دانشگاه اسرائیلی تقدیر کرد و از همه روسای دانشگاه‌های کشورش خواست که در روابط خود با دانشگاه‌های صهیونیست‌ها تجدیدنظر کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها